اشتراک گذاری

شارژ نشدن تبلت ایسر؛ بررسی دلایل و معرفی راهکارها

شارژ نشدن تبلت ایسر ، دلایلی مشترک با دستگاه های دیگر برندها دارد که در ادامه مقاله با آنها آشنا می شوید. شارژ نشدن تبلت acer می تواند یک مشکل جدی باشد که ناشی از خرابی باتری است و یا یک مسئله پیش پا افتاده مربوط به مشکلات نرم افزاری و بسیار سطحی. آنچه اهمیت دارد این است که با عیب یابی به موقع و ترمیم یا تعویض اجزای آسیب دیده، از تشدید مشکل جلوگیری کنید.

شارژ نشدن تبلت ایسر

دلایل شارژ نشدن تبلت ایسر

شارژ نشدن تبلت و موبایل معمولا به آسیب دیدگی باتری مربوط است. اگر باتری به هر دلیلی درست کار نکند، دستگاه به درستی شارژ نشده و یا به طور کلی شارژ نمی شود. البته همیشه نمی توان علت شارژ نشدن تبلت ایسر را خرابی باتری دانست. گاهی کابل شارژ یا آداپتور آن ایراد دارند و دستگاه به این دلیل شارژ نمی شود. 

البته از سالم بودن مدار و آی سی شارژ هم باید اطمینان پیدا کرد. معیوب شدن سوکت یا فلت شارژ هم مانع از شارژ شدن تبلت می شود. فرسودگی یا پارگی شارژر و کابل آن هم مساله دیگری است که اگر ادامه پیدا کرده و تشدید شود، فرایند شارژ باتری را دچار مشکل می کند. عوامل و دلایل نرم افزاری همچون ویروسی شدن سیستم و باگ های نرم افزاری هم می توانند موجب شارژ نشدن تبلت acer و دیگر برندها شوند.

تیم تعمیرات تبلت در نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران کنار شما هستند تا ضمن عیب یابی دقیق و انجام اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری، مشکل عدم شارژ تبلت ایسر را برطرف کنند.

راهکارهایی برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت acer

خاموش و روشن کردن

اگر تبلت را به شارژ زدید و درصد باتری هیچ تغییری نکرد، به عنوان اولین اقدام، دستگاه را خاموش و روشن کنید. گاهی تنها با ریستارت کردن تبلت یا راه اندازی مجدد، می توان مشکل شارژ نشدن آن را برطرف کرد؛ به ویژه اگر ایراد از ناهماهنگی های نرم افزاری باشد.

شارژ کردن تبلت در حالت خاموش

توجه داشته باشید که ممکن است با مشکل بالا نیامدن تبلت مواجه باشید، که ایراد در باتری و سیستم شارژ یکی از دلایل آن است. بد نیست یک بار تبلت را خاموش کرده و آن را در این حالت شارژ کنید. گاهی این کار باعث رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر می شود.

آپدیت سیستم عامل یکی از راه های رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر

گاهی قدیمی بودن سیستم عامل باعث می شود که علامت شارژ در تبلت و موبایل نمایش داده نشود. اگر از سالم بودن باتری مطمئن هستید، بد نیست که سیستم عامل تبلت خود را به آخرین نسخه بروز رسانی کنید. 

ریست فکتوری (بازنشانی به تنظیمات کارخانه)

آخرین راه حل نرم افزاری برای برطرف کردن مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر و سایر برندها ریست فکتوری یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه است. توجه داشته باشید که این راه، آخرین روش است و تمامی اطلاعات، برنامه ها، دیتاها و تنظیمات دستگاه را به حالت پیش فرض باز می گرداند. پیش از ریست فکتوری تبلت، حتما از اطلاعاتی که برایتان مهم هستند بکاپ بگیرید.

تعمیر یا تعویض باتری

راهکار سخت افزاری برای حل مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر، تعمیر یا تعویض باتری تبلت است. اگر دیدید باتری باد کرده و یا به هر شکل دیگری متوجه خرابی و آسیب دیدگی آن شدید، بلافاصله این قطعه را تعویض نمایید. دقت کنید که اگر باتری تبلت به موقع تعمیر یا تعویض نشود، باید منتظر آسیب دیدگی شدید تبلت یا حتی سوختن آن باشید!

تعویض FL 11 برد

گاهی شارژ نشدن تبلت acer یا دیگر برندها ناشی از خرابی قطعه ای در برد است که با عنوان FL 11 شناخته می شود. در صورتی که تعمیرکار تشخیص دهد ایراد از این قطعه است، آن را تعویض می کند تا مشکل برطرف شود.

تعویض فلت شارژ آخرین راه حل برای رفع مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر

در نهایت ممکن است مشکل شارژ نشدن تبلت ایسر، با تعویض فلت شارژ آن حل شود. فلت شارژ یا داک کانکتور، قطعه ای مهم است که خرابی آن موجب بروز مشکلاتی در دیوایس هوشمند می شود؛ شارژ نشدن تبلت، تنها یکی از این مشکلات است.

Rate this post