اشتراک گذاری

چگونه مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر را رفع کنیم؟

چرا تبلت ایسر بالا نمی آید یا اصطلاحا بوت نمی شود؟ چطور می توان مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر را برطرف کرد؟ در حالت کلی یا سافت بریک یا هارد بریک یعنی خرابی نرم افزاری یا خرابی سخت افزاری تبلت، موجب بوت نشدن آن می شود؛ که موارد متعددی از فلش زدن یک رام جدید در تبلت گرفته تا روت کردن، نصب یک اپلیکیشن مخرب، دادن مجوزهای اشتباه به یک برنامه یا یک فایل و … در بروز خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری تبلت و درنهایت بوت نشدن این دستگاه نقش دارند. اگر سافت بریک شدن تبلت ایسر دلیل اصلی بوت نشدن آن باشد می توان با یکسری راهکارهای نرم افزاری، مشکل بوت نشدن تبلت ایسر را برطرف کرد. در ادامه این راهکارهای نرم افزاری را به شما آموزش خواهیم داد. 

چگونه مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر را رفع کنیم؟

دلایل بالا نیامدن تبلت ایسر چیست؟

همانطور که اشاره کردیم دو دلیل کلی در بالا نیامدن تبلت ایسر نقش دارند که شامل: سافت بریک (Soft Brick) و هارد بریک (Hard Brick) یعنی خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری می باشند. واژه بریک به این معناست که سیستم عامل به دلیل خرابی هایی که در آن به وجود آمده است، اجرا نمی شود. در ادامه مفهوم سافت بریک و هارد بریک را بیشتر بررسی کرده ایم.

 • سافت بریک (Soft Brick)

زمانی که سافت بریک اتفاق می افتد، تبلت در صفحه بوت گیر می کند یا اینکه مستقیما صفحه و منوی ریکاوری را نمایش می دهد و درنتیجه سیسم عامل بوت نمی شود. حتی ممکن است پس از روشن کردن تبلت صفحه آن خاموش بماند. خبر خوب این است که می توان مشکل سافت بریک در تبلت را با روش های ساده نرم افزاری برطرف کرد.

 • هارد بریک (Hard Brick)

هارد بریک برخلاف سافت بریک به معنای بروز یکسری خرابی های سخت افزاری در تبلت است که نشان می دهد یک یا چند تراشه مثل آی‌سی پاور یا آی‌سی فلش و غیره آسیب دیده اند و اجازه نمی دهند که سیستم عامل بوت شود. معمولا هارد بریک زمانی یقه تبلت شما را می گیرد که یک رام اشتباه بر روی این دستگاه نصب کرده باشید. متاسفانه در این حالت نمی توان مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر را با راهکارهای نرم افزاری برطرف کرد. در این حالت بهتر است تعمیرات تبلت ایسر خود را به نمایندگی ایسر بسپارید.

تعویض باتری تبلت ایسر خود را به ما بسپارید

روش های رفع مشکل Soft Brick یا بریک نرم افزاری تبلت

 • تبلت را در حالت ریکاوری (Recovery Mode) بوت کنید

اگر هیچ کاستوم ریکاوری روی تبلت ایسر نصب نکرده اید و دستگاه اندرویدی شما روی فریمور اصلی قرار دارد برای خلاص شدن از شر مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر مراحل زیر را دنبال کنید: 

 • اول از همه باتری تبلت خود را از این دستگاه خارج کرده ۳۰ ثانیه منتظر بمانید. حالا مجددا باتری این دستگاه را در جای خود قرار دهید. 
 • حالا باید تبلت خود را در حالت ریکاوری بوت کنید. برای این کار نیاز به گرفتن همزمان چند کلید ترکیبی است؛ به همین دلیل باید با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه اندرویدی خود یا با سرچ کردن مدل دقیق آن در گوگل، کلیدهای ترکیبی که باید به صورت همزمان از آن ها برای رفتن به ریکاوری مد تبلت خود استفاده کنید را پیدا کرده و از آن ها برای رفتن به حالت ریکاوری مد در دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید. 
 • زمانی که وارد منوی ریکاوری شدید، می توانید با استفاده از کلیدهای افزایش و کاهش صدا بین گزینه ها جابجا شوید و با استفاده از دکمه پاور هر گزینه ای را که خواستید انتخاب کنید. شما باید در این منو عبارت wipe cache partition را انتخاب کنید. 
 • حالا باید گزینه wipe data / factory را انتخاب کنید و به منوی اصلی ریکاوری برگردید.
 • سپس دستگاه اندرویدی خود را با استفاده از گزینه reboot system now  مجددا راه‌اندازی نمایید.
 •  تبلت را بر روی ریکاوری که نصب کرده اید بوت کنید

اگر برخلاف روش قبلی بر روی دستگاه اندرویدی خود یک کاستوم ریکاوری نصب کرده‌ باشید، پس از فلش زدن یک کاستوم ‌رام یا مود، تبلت شما اصطلاحا بوت ‌لوپ می ‌شود؛ به همین دلیل برای خلاص شدن از شر مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر اول از همه باید سعی کنید این دستگاه اندرویدی را بر روی همان ریکاوری که نصب کرده اید بالا بیارید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باتری تبلت خود را از این دستگاه خارج کرده و حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید. سپس، باتری را دوباره در جای اصلی خود قرار دهید. 
 • اکنون سعی کنید دیوایس خود را بر روی ریکاوری که نصب کرده ‌اید، بوت کنید. توجه داشته باشید که مراحل وارد شدن به کاستوم ریکاوری، مانند وارد شدن به ریکاوری پیش‌فرض دستگاه‌ اندرویدی شماست.
 • بعد از بوت کردن دستگاه بر روی ریکاوری که روی آن نصب کرده بودید به بخش Advanced بروید و سپس Wipe dalvik-cache  را انتخاب کنید.
 • در این مرحله وارد  Mounts & Storage شده و Wipe /cache  را انتخاب کنید. 
 • درنهایت نیز تبلت خود را ریبوت کنید. 
Rate this post