اشتراک گذاری

علت کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ ایسر

یکی از ایراداتی که ممکن  است هر کاربری حین کار با لپ تاپ با آن مواجه شود ، کار نکردن بخشی از کیبورد یا همه دکمه های روی آن است. گاهی نیز ممکن است که صفحه کلید لپ تاپ شما ، کلمه ها را به صورت جا به جا تایپ کند. معمولا علت کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ ایسر و یا دیگر برندها  متفاوت است.که برخی از آنها شامل ایرادات نرم افزاری و برخی شامل ایرادات سخت افزاری هستند. ما در این مقاله سعی کرده ایم که به تمامی این مشکلات و راه حل های آن بپردازیم. تعمیر لپ تاپ ایسر با گارانتی معتبر فقط در مرکز ما.

کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ ایسر

بررسی دلایل کار نکردن کیبورد لپ تاپ ایسر

ایراد نرم افزاری

همانطور که در بالاتر هم گفته شد از مواردی که می توان برای علت کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ ایسر به آن اشاره کرد ، بروز ایراد نرم افزاری است. همانطور که می دانید بر روی لپ تاپ ایسر یا دیگر برندها درایورهایی مخصوص کار با کیبور نصب می شوند و یا اینکه از ابتدا بر روی سیستم نصب شده اند ، گاهی این درایورها نیاز به آپدیت دارند و یا اینکه به درستی روی لپ تاپ شما نصب نشده اند در این صورت ممکن است که در عملکرد صفحه کلید لپ تاپ ایسر شما اختلال ایجاد کنند و یا آن را به طور کامل از کار بیندازند.

برای اینکه بتوانید تنظیمات مربوط به این درایورها را بررسی کنید باید روی آیکون ویندوز که در صفحه نمایش لپ تاپ ایسر شما قرار دارد کلیک کنید ، حال وارد قسمت” جستجو” شده و عبارت control panel را بنویسید ، اکنون در این بخش می توانید به قسمت درایورهای لپ تاپ ایسر خود را رفته و در آنجا درایور مربوط به کیبورد را پیدا کنید ؛ اگر این دراویر نیاز به آپدیت یا نصب مجدد داشته باشد از همین قسمت می توانید نسبت به انجام آن اقدام کنید.

اگر نیاز بود که درایور مربوط به صفحه کلید را حذف و مجدد نصب کنید ، باید به سایت اصلی شرکت ایسر مراجعه کرده و در آنجا نام مدل لپ تاپ خود را وارد کنید سپس در صفحه باز شده ، فایل مربوط به درایور کیبورد را دانلود کنید. ( البته حتما قبل از آن درایور قبلی که روی سیستم نصب شده است را حذف کنید)

“توجه داشته باشید که بعد از به روز رسانی یا نصب مجدد درایور حتما یک بار سیستم را ریستارت کنید.”

کثیف شدن صفحه کلید لپ تاپ ایسر

یکی از موارد رایجی که می توان برای دلایل کار نکردن کیبورد لپ تاپ ایسر به آن اشاره کرد ، کثیف شدن صفحه کلید آن است. که برای رفع این ایراد باید ابتدا لپ تاپ ایسر خود را خاموش کردن سپس آداپتور آن را از برق جدا کنید ، زمانی که مطمئن شدید سیستم به طور کامل خاموش شده است اقدام به تمیز کردن صفحه کلید آن کنید.

برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ ایسر یا دیگر برندها از ذرات گرد و غبار باید از یک برس نرم و خشک استفاده کنید و به هیچ وجه از مواد شیمیایی مختلف و یا آب برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ خود استفاده نکنید.

از مشکلات دیگری که می توان برای علت کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ ایسر به آنها اشاره داشت و با توجه به خرابی هر یک از آنها باید تکنسین لپ تاپ ایسر وارد عمل شود عبارتند از:

  • خراب شدن قسمت ماشین حساب کیبورد
  • درست کار نکردن کلیدهای مربوط به کارکترهای خاص
  • کار نکردن کلیدهای میانبر
  • شنیده شدن صداهای غیر معمول هنگام کار با کیبورد لپ تاپ

البته باید توجه داشت که درست کردن هر کدام از این مشکلات هزینه های متفاوتی به همراه دارد و در صورت برطرف نشدن آنها باید صفحه کلید لپ تاپ خود را تعویض کنید.

Rate this post