اشتراک گذاری

روش های وصل کردن تبلت ایسر به تلویزیون

اتصال تبلت به تلویزیون ، روش های متفاوتی دارد که در این مقاله آنها را به شما آموزش می دهیم. ممکن است به هر دلیلی، لازم باشد که عکس ها یا تصاویری را که در تبلت ذخیره کرده اید، در تلویزیون نمایش دهید. در این صورت بسته به تجهیزاتی که در اختیار دارید و قابلیت های تبلت و تلویزیون تان، می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. اتصال تبلت ایسر به تلویزیون، مراحل یکسان با دستگاه های دیگر برندها دارد. با این حال برخی از گزینه ها ممکن است در دستگاه های مختلف، متفاوت باشند. چنانچه برای وصل کردن تبلت به تلویزیون نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر داشتید، می توانید از همکاران ما در نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید

اتصال تبلت به تلویزیون

اتصال تبلت ایسر به تلویزیون با میراکست

استفاده از میراکست، رایج ترین روش اتصال موبایل و تبلت به تلویزیون است. میراکست در واقع نوعی استاندارد است که برای انتقال داده‌های تصویری با کیفیت بالا تعریف شده است؛ یعنی نوعی HDMI بی سیم. پیش شرط استفاده از این روش این است که تلویزیون و تبلت، از میراکست پشتیبانی کنند. برای اتصال تبلت ایسر به تلویزیون با استفاده از میراکست، به ترتیب زیر عمل کنید:

1- کلید هوم کنترل را بزنید تا محیط لانچر در دسترس شما قرار بگیرد.

2- آیکون Device connector را در نوار پایین سمت راست پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

3- در منوی جدیدی که باز می شود، روی تصویر تبلت یا گوشی کلیک کنید.

4- گزینه Screen share را انتخاب کنید.

5- در ادامه مراحل وصل کردن تبلت به تلویزیون ، گزینه  Miracast را انتخاب و START را بزنید.

6- حالا Miracast  را در تبلت باز کنید.

7- در محیط میراکست روی Search تپ کرده و پس از پیدا کردن اسم تلویزیون تان، آن را انتخاب کنید.

8- پیغامی مبنی بر درخواست اتصال از تبلت به همراه تصویر دیوایس در تلویزیون نمایش داده می شود؛ این پیغام، نشان دهنده اتصال درست تبلت به تلویزیون است.

وصل کردن تبلت به تلویزیون با کابل

شما می توانید برای اتصال تبلت به تلویزیون، از کابل های مخصوص این کار استفاده کنید. رابط های MHL یا SlimPort هم به شما کمک می کنند که تبلت را به تلویزیون وصل کنید. وارد وب سایت   mhltech  شوید تا بدانید که تلویزیون و تبلت شما از این فناوری پشتیبانی می کنند یا نه. سپس یک کابل یا آداپتور تبدیل USB به اچ دی ام آی MHL، کابل HDMI و کابل پاور تهیه کنید. تبلت را به آداپتور MHL وصل کرده و آن را با کابل MHL  به تلویزیون وصل کنید تا محتوای آن روی نمایشگر ظاهر شود.

وصل کردن تبلت به تلویزیون به صورت بی سیم

اگر تبلت شما دارای اندروید 4 یا بالاتر است و تلویزیون تان هم قابلیت اتصال بی سیم دارید، می توانید اتصال تبلت به تلویزیون را به صورت وایرلس انجام دهید. کاری که باید انجام دهید این است که هر دو دستگاه را به یک شبکه وای فای مشترک وصل کنید. سپس وارد تنظیمات تبلت شده و گزینه share and connect را انتخاب نمایید. پس از آن گزینه mirror screen یا screen sharing را انتخاب کنید و از تماشای محتوای مورد نظر خود بر روی صفحه نمایش لذت ببرید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید در مورد مراحل آپدیت تبلت ایسر مطالعه کنید.

استفاده از DLNA

استفاده از قابلیت DLNA آخرین روش برای اتصال تبلت به تلویزیون است. در این روش، می توانید بین چند دستگاه، اتصالی یکپارچه را برقرار کنید. توجه داشته باشید تنها در صورتی می توانید از این روش استفاده کنید که تلویزیون شما از ای ال ان آ پشتیبانی کند. در این روش نیز پیش از شروع به کار باید اطمینان حاصل کنید که تبلت و تلویزیون هر دو به یک شبکه وای فای واحد متصل هستند. پس از آن برنامه DLNA را از منابع معتبر بر روی تبلت خود نصب نمایید. حالا کافی است مراحل را مطابق آنچه به شما گفته می شود، طی کنید.

Rate this post