اشتراک گذاری

چگونه مشکل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ رفع کنیم؟

یکی از مشکلات متداولی که ممکن است گریبانگیر کاربران زیادی از سیستم های رایانه ای لپ تاپ شود، تغییر رنگ مانیتور آن است. مشکل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ فارغ از نوع و برند سازنده ی دستگاه رخ می دهد. در حین رویارویی با این معضل بخشی از نمایشگر و تمام آن به یکی از رنگ های صورتی، بنفش، سبز و آبی تغییر می یابد؛ به گونه ای که دیگر تشخیص صحیح رنگ های واقعی تصاویر دشوار می گردد. مسلما ادامه ی کار با چنین مانیتوری غیر ممکن بوده و در همان 15 دقیقه ی اول آزاردهنده می شود.

در ادامه با بررسی دلایل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ به معرفی راهکارهایی جهت برطرف سازی این مشکل می پردازیم. اگر پس از انجام راهکارهای کاربردی این مقاله همچنان مانیتور لپ تاپ مورد استفاده ی شما به معضل تغییر رنگ گرفتار است، مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر ضروری است. لازم به ذکر است که در این راستا نمایندگی رسمی ایسر می تواند انتخاب مناسبی باشد که در مدت زمان کوتاهی مانیتور معیوب را تعمیر کند.

تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ

چرا مانیتور لپ تاپ تغییر رنگ داده است؟

برای مقابله با معضل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ و تعمیر صحیح آن شناسایی ریشه ی اصلی پیدایش مشکل الزامی است. این موضوع می تواند دارای دلایل متعددی باشد که نیازمند بررسی های تخصصی است. مهم ترین عامل در شکل گیری رنگ های مختلف و آزاردهنده در مانیتور سیستم های رایانه ای لپ تاپ، کابل و اتصالات ناسالم داخلی صفحه ی نمایش دستگاه می باشد.

متاسفانه رفع چنین اختلالی از عهده ی کاربران عادی خارج است. داغی بیش از حد لپ تاپ در اثر ناکارآمدی فن، خرابی ال سی دی، میدان های مغناطیسی اطراف مانیتور و عیوب کارت گرافیک نصب شده در سیستم نیز از دیگر مواردی هستند که می توانند باعث دگرگونی رنگ صفحه ی نمایش شوند.

راهکارهای رفع مشکل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ ایسر

بستن پردازش ها و برنامه های سنگین لپ تاپ

اولین راهکار ساده ای که کارشناسان برای رفع مشکل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ پیشنهاد می نمایند، بستن موارد در حال اجرای سنگین است. پردازش های سنگین می تواند موجب داغی بیش از حد ساختار لپ تاپ شود. این اتفاق احتمال دارد به تغییر رنگ مانیتور لپ تاپ بیانجامد. برای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ استفاده از کول پدهای با کیفیت نیز موثر بوده و پیشنهاد می شود.

بررسی حضور میدان های مغناطیسی اطراف مانیتور

حضور میدان های مغناطیسی و آهنربایی تجهیزات دیگر در اطراف مانیتور ممکن است باعث ایجاد مشکل تغییر رنگ در صفحه ی نمایش لپ تاپ شده باشد. اگر بلندگوهای قوی و خاصی در اطراف لپ تاپ وجود دارد بهتر است آن ها را به سرعت از سیستم دور کنید.

تنظیم رنگ مانیتور لپ تاپ

گاهی امکان دارد مشکل پیش آمده در رنگ نامربوط مانیتور لپ تاپ تنها از تنظیمات نادرست آن نشات گرفته باشد. برای این کار باید از قابلیت کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ بهره ببرید. کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ با یک سرچ ساده و یافتن عبارت Calibrate display color در منوی استارت لپ تاپ ممکن است.

کالیبره کردن مانیتور لپ تاپ می تواند تغییرات بسیاری در کیفیت نمایش تصاویر و فیلم های گوناگون در مانیتور ایجاد کند. اگر تنها رنگ پوست اشخاص در صفحه ی نمایش غیر طبیعی به نظر می رسد و یا میزان روشنایی تصاویر به گونه ای است که میان بخش روشن عکس تا سایه های موجود در آن تفاوت زیادی مشاهده نمی گردد، انجام فرآیند کالیبره کردن چاره ساز خواهد بود.

تعمیر ال سی دی مانیتور و یا کارت گرافیک لپ تاپ

در صورتی که با هیچ یک از سه راهکار ارائه شده مشکل تغییر رنگ صفحه ی نمایش لپ تاپ برطرف نشد، اختلال وارده نیازمند بررسی های تخصصی زیر نظر تعمیرکاران ماهر است. در این بین دو حالت وجود دارد یا کارت گرافیک لپ تاپ دچار اختلال شده و یا ساختار ال سی دی مانیتور سیستم از عملکرد اصلی خود دور مانده است.

این موضوع را می توان با استفاده از اتصال مانیتور دیگری به دستگاه نیز بررسی کرد. اگر مانیتور دوم بدون هیچ گونه اختلالی شروع به فعالیت کند، تعمیر ال سی دی لپ تاپ ضروری است. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی رسمی ایسر قابل حل می باشد. کارشناسان ما با اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کوچک ترین ایرادات لپ تاپ را یافته و در سطح کیفی بالایی تعمیر می نمایند.

چرا رنگ صفحه نمایش لپ تاپ تغییر می کند؟

نمایندگی لپ تاپ ایسر

نمایندگی لپ تاپ ایسر ارائه دهنده ی تمامی خدمات و سرویس های مرتبط با فروش و تعمیر لپ تاپ های برند ایسر در سطح کشور است. این خدمات بدون هیچ گونه محدودیتی ارائه شده و شامل کلیه ی نسخه های متفاوت لپ تاپ های ساخت ایسر می باشد.

لازم به ذکر است که تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های ایسر از جمله مشکلات مرتبط با خرابی مادربرد، کیبورد، اتصالات درونی، اسپیکرها، فلت، صفحه ی نمایش و غیره در واحد تعمیرات نمایندگی ایسر تعمیر می گردد. اقدامات تعمیراتی این مجموعه براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته به همراه گارانتی عرضه می شوند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید