اشتراک گذاری

کند شدن سرعت تبلت ایسر

در این مطلب با دلایل کند شدن سرعت تبلت و البته راهکارهایی برای حل این مشکل آشنا می شوید. این مشکل عمومی است و نمی توان آن را منحصر به تبلت های ایسر دانست. به هر حال پس از مدتی، سرعت تبلت کاهش پیدا کرده و برنامه ها کمی کندتر از قبل اجرا می شوند. با این حال گاهی این مسئله غیر عادی است و بروز یک ایراد در بخش های نرم افزاری یا سخت افزاری دستگاه را نشان می دهد. درواقع کند شدن تبلت ایسر، هم منشأ نرم افزاری دارد و هم ممکن است به دلیل مشکلات و ایرادهای سخت افزاری ایجاد شده باشد. با شناسایی دلیل یا دلایل بروز این ایراد، می توان آن را به راحتی برطرف کرد. 

کند شدن سرعت تبلت ایسر

دلایل کند شدن سرعت تبلت ایسر

فرقی ندارد که تبلت شما ایسر باشد یا از تبلت های دیگر برندها استفاده کنید. به هر حال کاهش سرعت تبلت دلایل مشخصی دارد. پر شدن حافظه را می توان عامل اصلی بروز این مشکل به شمار آورد. وقتی حافظه تبلت شما پر باشد، فایل ها با سرعت کمتری جابجا می شوند. در نتیجه شاهد کند شدن تبلت ایسر خواهید بود. باز بودن هم زمان چند برنامه و اپلیکیشن در پس زمینه هم سرعت پردازش تبلت را کاهش می دهد. گاهی خرابی باتری تبلت باعث افت سرعت تبلت acer و دیگر برندها می شود. اگر چند سال در حال استفاده از تبلت خود هستید و سرعت آن کاهش پیدا کرده است، احتمالا عمر حافظه آن به پایان رسیده است. حتی قدیمی بودن برنامه ها و سیستم عامل هم می تواند باعث کاهش سرعت تبلت ایسر و هر برند دیگری شود.

راهکارهایی برای رفع مشکل کند شدن تبلت ایسر

بروز رسانی سیستم عامل

یکی از روش های کاربردی برای رفع مشکل کند شدن تبلت ایسر، آپدیت کردن سیستم عامل تبلت است. برای این منظور، اول وارد بخش تنظیمات شده و مطمئن شوید که نسخه ی جدید برای دستگاه ارائه شده است. سپس نسخه جدید را دانلود کرده و آن را نصب و اجرا نمایید.

پاک کردن صفحه HOME

بهتر است برای افزایش سرعت تبلت ایسر و رفع مشکل کند شدن این دستگاه، صفحه هوم را از برنامه ها و انیمیشن های اضافی خالی کنید. بسیاری از کاربران، برای دسترسی راحت تر به برنامه های موردن نظرشان، آن ها را در صفحه اصلی قرار می دهند. این کار علاوه بر شلوغ کردن صفحه هوم، موجب کاهش سرعت تبلت می شود. وارد بخش تنظیمات توسعه‌ دهنده (Developer Options)  شوید؛ این منو با فعال کردن گزینه Build Number در بخش About Phone منوی تنظیمات، در دسترس خواهد بود. گزینه ی Transition Animation Scale  را پیدا کرده و آن را در حالت خاموش یا Off  قرار دهید.

جابجایی GPU به  SKIA برای حل مشکل کند شدن تبلت ایسر

یک ترفند جالب برای رفع مشکل کند شدن سرعت تبلت ایسر، تغییر رندرینگ  GPU به SKIA  است. البته اگر از اندروید نوقا استفاده می کنید، می توانید این روش را اجرا کنید. این گزینه هم در منوی Developer Options  قرار دارد و با فعال کردن کردن آن، ممکن است برخی از عملکردهای تبلت شما افت کند.

حذف دیتاهای کش شده

با پاک کردن حافظه کش هم می توانید ایراد افت سرعت تبلت ایسر و سایر برندها را برطرف کنید. معمولا هر اپلیکیشن، یک حافظه کش مجزا دارد که بخشی از اطلاعات در آن ذخیره می شوند. برای حذف حافظه کش هر اپلیکیشن به صورت مجزا، مسیر App info > Storage > Clear Cache  را دنبال کنید.

ریست فکتوری تبلت برای مشکل کند شدن تبلت ایسر

آخرین روشی که می تواند مشکل کند شدن تبلت ایسر را حل کند، ریست فکتوری است. البته این آخرین راهکار است و زمانی باید از آن استفاده کنید که دیگر روش ها موثر واقع نشود. ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه به راحتی و از طریق منوی تنظیمات قابل انجام است. تنها کاری که باید بکنید این است که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات مورد نظرتان تهیه کنید؛ پس از فکتوری ریست تبلت ایسر، تمامی اطلاعات و تنظیماتی که در آن ذخیره شده بودند، پاک شده و دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.

اگر با راهکارهایی که در بالا ذکر می کنیم موفق به رفع مشکل کاهش سرعت تبلت ایسر نشدید، تکسنین های تعمیر تبلت ایسر برای ارائه خدمات تخصصی در خدمت شما هستند.

Rate this post