اشتراک گذاری

تعمیر میکروفن تبلت ایسر

در این مقاله با نحوه تعمیر میکروفن تبلت ایسر آشنا می شوید. خرابی این قطعه، مکالمات را مختل کرده و صدای شما یا مخاطب را با مشکلاتی همراه می سازد. حتی ممکن است صدای مخاطب تان را به طور کلی نشنوید. البته پیش از تعمیر میکروفن تبلت ایسر یا تعویض این قطعه، باید دقیقا مشخص شود که ایراد از میکروفن است یا مشکل ایجاد شده، ناشی از ایرادات تنظیمات صداست. سپس بر اساس آسیب دیدگی موجود و دلایل آن، عملیات تعمیر میکروفن تبلت acer انجام می شود. در ادامه شما را با دلایل خرابی میکروفن تبلت و روشهای ترمیم آن آشنا می کنیم.

تعمیر میکروفن تبلت ایسر

هزینه تعمیر میکروفن تبلت ایسر

برای برآورد هزینه تعمیر میکروفن تبلت acer، باید دید این قطعه و اجزای مرتبط با آن، چقدر آسیب دیده اند. همچنین پیش از هر اقدامی، باید تبلت را از نظر نرم افزاری، بررسی کرد. معمولا وقتی میکروفن به دلایلی مثل ویروسی شدن، قدیمی یا معیوب بودن برنامه ها، ناهماهنگی های سیستم عامل و یا بهم ریختن تنظیمات از کار می افتد، هزینه تعمیر آن زیاد نیست. کافی است دستگاه ریستارت یا ریست فکتوری شود. اما گاهی ممکن است مدارها و سیمهای میکروفن قطع شده باشند یا این قطعه، آسیب دیده باشد. حتی گاهی بر اثر نفوذ مایعات، میکروفن به طور کلی خراب شده و غیر قابل استفاده می شود. هزینه تعمیر میکروفن تبلت ایسر و دیگر برندها در این شرایط، بیشتر است. در صورت نیاز به تعویض قطعه، باید قیمت میکروفن جدید را نیز در نظر داشته باشید.

برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، می توانید از کارشناسان تعمیر تبلت در نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل خرابی میکروفن تبلت

علل سخت افزاری

معمولا مهم ترین دلیل خرابی میکروفن تبلت و کار نکردن آن، مربوط به قطعات و بخش های سخت افزاری است. اگر تبلت ضربه بخورد یا از ارتفاع بیفتد، قطعاتی همچون میکروفن و اسپیکر تبلت، آسیب دیده و بعضا از کار می افتند. ورود مایعات به دستگاه و یا آلودگی میکروفن در اثر مواجهه با گرد و خاک هم دلایل دیگری هستند که به میکروفن آسیب سخت افزاری رسانده و عملکرد آن را مختل می کنند.  اگر گرد و خاک وارد دستگاه شود، امکان تعمیر میکروفن لپ تاپ ایسر وجود دارد. اما گاهی چنین شانسی وجود نداشته و راهی جز تعویض این قطعه نیست.

دلایل نرم افزاری

عوامل نرم افزاری هم می توانند مانع از کارکرد درست میکروفن تبلت شوند. مثلا اگر در هنگام ضبط صدا یا فیلمبرداری، صدای شما به خوبی ضبط نمی‌ شود و حتی با وجود امتحان کردن با هدفون و هدست، همچنان صدا به صورت بم و نامفهوم و همراه با نویز یا خش خش پخش می‌ شود، احتمال وجود ایرادات نرم افزاری بیشتر است. ممکن است برنامه های مرتبط با میکروفن دچار مشکل باشند و یا سیستم عامل نیاز به آپدیت شدن داشته باشد. تعمیر میکروفن تبلت ایسر در این شرایط، با اصلاح تنظیمات و اقداماتی همچون آپدیت کردن سیستم عامل، ریست فکتوری و … امکان پذیر است.

تست میکروفن تبلت ایسر

برای عیب یابی و انتخاب روش تعمیر میکروفن تبلت ایسر، باید این قطعه را تست کرد. برای این منظور از مولتی متر استفاده می شود. طریقه ی کار این وسیله بدین صورت است که اهم نمایش داده شده باید از یک طرف زیاد و از طرف دیگر، کم باشد. مقدار نرمال اهم نمایشی کپسول دهنی، عموما بین 500 اهم تا 3 کیلو اهم است. اگر مولتی متر، اهم کمتر از 500 و یا بیشتر از  3کیلو اهم را نشان دهد، می توان پی به خرابی این قطعه برد. البته تست دیود نیز راهکار دیگری است که از آن برای تشخیص خرابی کپسول دهنی یا همان میکروفن استفاده می شود و پس از آن تکنسین تصمیم می گیرد که میکروفن را تعمیر کرده یا آن را تعویض نماید.

بیشتر بخوانید: اتصال تبلت به تلویزیون

تعویض میکروفن تبلت acer

علی رغم تلاش همکاران ما در واحد تعمیرات تبلت ایسر، گاهی امکان ترمیم میکروفن وجود ندارد. مثلا زمانی که میکروفن توسط آب و رطوبت، به طور کلی از کار افتاده و یا سوخته باشد، عملا نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت، تعمیرکار قاب گوشی و براکت های برد را باز می کند. سپس نمایشگر جدا شده و پیچ های متصل به میکروفن نیز باز می شوند. در مرحله بعدی، میکروفن آسیب دیده بیرون می آید و قطعه جدید جایگزین آن می شود. در نهایت هم تمامی اتصالات مطابق قبل بسته شده و عملکرد میکروفن جدید تست می گردد.

5/5 (1 امتیاز)