اشتراک گذاری

علت لرزش تصویر مانیتور ایسر چیست؟

چرا مانیتور ایسر لرزش تصویر دارد؟ اگر شما هم با مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر مواجه شده اید، لازم است بدانید که این مشکل هم می تواند به دلایل ساده و پیش پا افتاده ای باشد که به راحتی برطرف می شوند و هم به دلایل سخت افزاری جدی؛ برای مثال وجود میدان مغناطیسی یا وسایل الکترونیکی در اطراف مانیتور، بهم ریختن تنظیمات مانیتور و درست نصب نشدن یا آپدیت نکردن درایور کارت گرافیک از دلایل ساده و رایجی هستند که در لرزش تصویر مانیتور دست دارند؛ در حالیکه اگر هیچ یک از این مشکلات در لرزش تصویر در مانیتور نقش نداشته باشند، خرابی پنل مانیتور یا کابل فلت آن می تواند دلیل اصلی لرزش تصویر مانیتور باشد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با دلایل لرزش تصویر در مانیتور ایسر و روش های رفع این مشکل آشنا شوید.

علت لرزش تصویر مانیتور ایسر چیست؟

دلیل لرزش تصویر مانیتور ایسر + روش های حل این مشکل

وجود میدان مغناطیسی یا وسایل الکترونیکی در اطراف مانیتور

دلایل متعددی در بروز مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر دست دارند که یکی از مهم ترین آن ها وجود میدان مغناطیسی یا وسایل الکترونیکی در اطراف مانیتور است؛ برای مثال امکان دارد زمانی که موبایل خود را در نزدیک مانیتور قرار داده اید، صفحه این دستگاه دچار لرزش شود؛ البته گاهی اوقات هم مشکل لرزش تصویر در مانیتور زمانی اتفاق می افتد که گوشی شما که در نزدیکی مانیتور قرار دارد، شروع به زنگ زدن کند. همانطور که خودتان هم حدس می زنید، راه حل این مشکل خیلی ساده است و تنها کافیست که وسایل الکترونیکی را از مانیتور خود دور کنید؛ اما اگر با وجود انجام این کار باز هم با مشکل لرزش تصویر در مانیتور خود مواجه بودید، بهتر است موارد بعدی را برای پیدا کردن دلیل این مشکل بررسی کنید.

بهم ریختن تنظیمات مانیتور

یکی دیگر از دلایلی که موجب لرزش تصویر مانیتور ایسر می شود، بهم ریختن تنظیمات مانیتور است که معمولا به صورت پیش فرض بر روی مانیتور اعمال می شود اما ممکن است به دست خود کاربر یا به دلیل نصب برنامه های مختلف بر روی کامپیوتر بهم بریزد. اگر هر دستگاه الکترونیکی که قبلا در کنار مانیتور قرار می دادید را از اطراف آن دور کردید اما هنوز هم با مشکل لرزش تصویر در مانیتور دست و پنجه نرم می کنید، امکان دارد که دلیل اصلی بروز چنین مشکلی در مانیتور کامپیوتر شما بهم ریختن تنظیمات مانیتور باشد؛ دو روش برای حل این مشکل وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

  • مقدار Refresh Rate مانیتور را افزایش دهید

  1. وارد منوی استارت ویندوز شده و Control Panel را سرچ کرده و باز کنید.
  2. در کنترل پنل به دنبال Display بگردید و آن را باز کنید.

3. در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود، در قسمت Settings، گزینه Advance را انتخاب کنید.

4. در پنجره جدید به تب Monitor بروید.

رفع مشکل لرزش تصویر مانیتور acer

5. در این قسمت می توانید گزینه Screen Refresh Rate را مشاهده کنید که مقدار آن برحسب هرتز است. شما می توانید مقدار این گزینه را تغییر دهید تا از شر مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر خلاص شوید. هر چقدر مقدار گزینه Refresh Rate را افزایش دهید، میزان لرزش تصویر در مانیتور کاهش پیدا خواهد کرد.

  • گزینه Desktop Windows Manager session Manager را غیر فعال کنید

  1. از طریق کادر جستجوی منوی استارت، Control Panel را جستجو کرده و باز کنید.
  2. وارد قسمت Services شوید.
  3. در پنجره جدیدی که باز می شود گزینهDesktop Windows Manager session Manager  را انتخاب کنید.
چگونه مشکل لرزش تصویر مانیتور را حل کنیم؟

4. در قسمت Startup type گزینه Disable را انتخاب کنید تا این گزینه غیر فعال شود. شما با انتخاب این گزینه فایل مدیریت دسکتاپ و جلوه های بصری را غیر فعال می کنید که تاثیر چشم گیری در رفع مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر خواهد داشت. اگر بعدا تصمیم به فعال کردن این گزینه داشتید، می توانید همین مراحل را طی کنید، فقط به جای انتخاب گزینه Disable، گزینه Automatic را انتخاب کنید.

رفع مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر

درست نصب نشدن یا آپدیت نکردن درایور کارت گرافیک

گاهی اوقات دلیل اصلی لرزش تصویر مانیتور ایسر، نه به دلیل وجود میدان مغناطیسی یا وسایل الکترونیکی در اطراف مانیتور است نه به دلیل بهم ریختن تنظیمات مانیتور؛ بلکه به دلیل درست نشدن درایور کارت گرافیک یا آپدیت نکردن آن است؛ به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که درصورت مواجه شدن با لرزش تصویر در مانیتور خود یک بار درایور کارت گرافیک را حذف کرده و دوباره نصب کنید یا اینکه آن را آپدیت کنید. این راهکار می تواند به عنوان آخرین راه حل مشکل لرزش یا پرش تصویر در مانیتور شما را برطرف کند.

اگر هیچ یک از روش هایی که برای حل مشکل لرزش تصویر مانیتور ایسر، در این مطلب مورد اشاره قرار گرفت، نتوانست این مشکل را حل کند، احتمال اینکه پنل یا کابل فلت مانیتور شما آسیب دیده باشد وجود دارد؛ بنابراین توصیه می شود که مانیتور ایسر را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات مانیتور ایسر بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی این دستگاه منشا مشکل در آن را پیدا کرده و با سرعت و کیفیت بالایی آن را برطرف می کنند.

5/5 (2 امتیاز)