اشتراک گذاری

روش های نگهداری از لپ تاپ

هر فردی که از لپ تاپ استفاده می کند ، لازم است روش های نگهداری از لپ تاپ را یاد بگیرد. لپ تاپ سیستم ظریف و آسیب پذیری است که در اثر بی احتیاطی کاربر می تواند در همان روزهای اولیه ی شروع فعالیت خود و عبور از مرحله ی آکبند بودن، کارایی خود را از دست بدهد. همان طور که می دانید رایانه های امروزی در اثر اختلالات سخت افزاری و تداخلات سیستماتیک نرم افزاری از عملکرد اصلی خود دور می شوند. نگهداری از لپ تاپ موضوع مهم اما ساده ای است که باید به جنبه های مختلف آن دقت داشته باشید. پیش از خرید لپ تاپ حتما حافظه ی داخلی و رم آن را چک کنید تا نیاز به صرف هزینه ی بیشتر برای ارتقا لپ تاپ از جمله ارتقا رم لپ تاپ نداشته باشید.

نگهداری از لپ تاپ

نکات کلیدی برای نگهداری از لپ تاپ

برای نگهداری از لپ تاپ به مراکز قابل اعتماد مراجعه کنید.

اولین نکته برای نگهداری از لپ تاپ، به انتخاب مراکز تعمیراتی تعلق دارد. ریسک مراجعه به مراکز ناشناس و نامعتبر را از یاد ببرید. نصب نرم افزار در محل، ارتقا رم لپ تاپ، تعویض لولای لپ تاپ، تعویض ویندوز، راه اندازی آنتی ویروس، تعمیر کیبورد و تاچ پد و … همه و همه می بایست براساس پارامترهای استاندارد شکل گیرد.

بیشتر بخوانید: دلایل و راهکارهای شارژ نشدن تبلت ایسر

از شارژرهای مشابه و تقلبی استفاده نکنید.

جهت نگهداری از لپ تاپ می بایست تنها از شارژر مخصوص سیستم خود استفاده کنید. هر سیستم نیازمند ولتاژهای منحصر به فردی است. هیچ گاه نباید از شارژر لپ تاپ دیگری برای شارژ شدن سیستم خود استفاده کنید. حتی اگر سیستم عملیات شارژ شدن را آغاز کند هم این کار اشتباه است. به ست شدن شارژر با سوکت اصلی آن کفایت نکنید. عبور یک ولتاژ غیر استاندارد و بالاتر از نیاز سیستم می تواند باعث سوختگی اجزای مهمی چون سی پی یو شود.

به منظور نگهداری از لپ تاپ از کیف لپ تاپ استفاده کنید.

هیچ گاه نباید لپ تاپ را بدون استفاده از کیف های استاندارد، جا به جا کنید. نگهداری از لپ تاپ زمانی امکان پذیر است که بدنه ی دستگاه هم آسیبی نبیند. اصابت ضربه به لولای لپ تاپ یا درب اصلی آن باعث خرابی کلی دستگاه و قطعی مدارهای داخلی آن می شود. و ممکن است مجبور به تعویض  لولای لپ تاپ شوید. خطر نفوذ رطوبت ذرات برف و باران به درون رایانه نیز مسئله ی بسیار مهمی است. کیف های ضد آب و ضد ضربه کیف های استاندارد هستند.

اگر چند ساعتی قصد استفاده از لپ تاپ را ندارید، دستگاه را خاموش کنید.

در مسیر محافظت از لپ تاپ می بایست مدت زمان روشن بودن آن را مدیریت کنید. متاسفانه بسیاری از کاربران عادی توجهی به این مسئله نداشته و ساعت های زیادی بعد نرم افزاری لپ تاپ را در حالت Sleep و وضعیت استندبای رها می کنند. این کار رم لپ تاپ شما را ضعیف خواهد کرد و گاهی باعث شکل گیری مشکل صفحه آبی می شود. معضل صفحه آبی خیلی ساده سد راه فعالیت رایانه ی شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تصویر نداشتن لپ تاپ

از آنتی ویروس های فعال و اورجینال استفاده کنید.

جهت نگهداری از لپ تاپ نصب و راه اندازی آنتی ویروس های فعال و اورجینال را جدی بگیرید. آنتی ویروسی انتخاب کنید که مقدار زیادی از پردازنده را اشغال نکند و سرعت رایانه ی شما را کاهش ندهد.  فراموش نکنید که عدم توجه به آنتی ویروس های کاربردی می تواند حتی سخت افزار لپ تاپ را هم تحت تاثیر قرار دهد. برخی از ویروس های موجود در اینترنت به راحتی کارایی سخت افزار لپ تاپ را هم مختل می کنند.

Rate this post