اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ به تلویزیون وصل نمی شود؟

در برخی مواقع که قصد دارید محتوای مورد نظر خود را به جای لپ تاپ در صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده نمایید، می توانید لپ تاپ را به تلویزیون متصل کنید. اما ممکن است در فرآیند این اتصال مشکلاتی رخ دهد و باعث عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون شود. به همین منظور لازم است با علت وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون آشنا شوید تا بتوانید مشکل را رفع کرده و تجربه استفاده از نمایشگر بزرگ را از دست ندهید. ادامه مبحث را دنبال کنید تا با دلایل و راهکار های رفع این مشکل بیشتر آشنا شوید.

عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون

عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون به علت مشکلات هندشیک کابل HDMI

یکی از دلایل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون، به علت مشکلات هندشیک کابل HDMI است. با معرفی تکنولوژی HDMI به دنیا، اتصال لوازم الکترونیکی به یکدیگر راحت‌ تر شده است. چنانچه هندشیک کابل HDMI عملکرد درستی نداشته باشد، رمزگذاری HDCP نمی تواند یک یا چند وسیله را بشناسد. به این ترتیب به دلیل عدم انتقال صحیح سیگنال های درست از مبدا به مقصد، لپ تاپ به تلویزیون متصل نمی شود.  کارشناشان ما در واحد تعمیر لپ تاپ ایسر مشکل شما را رفع می کنند.

راهکار های رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون

در صورتی که با مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون مواجه شدید، می توانید از راهکار های زیر برای رفع آن ها اقدام نمایید:

شما می تونید کامپیوترتون رو با روش های مختلفی به تلویزیون وصل کنید برای آشنایی با روش های اتصال کامپیوتر به تلویزیون خوندن این مطلب رو از دست ندید!

1.اقدام به بررسی کابل رابط HDMI کنید

با توجه به اینکه پورت ورودی کابل HDMI مقاومت کافی ندارد، در برخی موارد ممکن است بالغزش یا تکان روبرو شده و تصاویر دچار قطعی شوند. بنابراین برای رفع این مشکل می توانید اقدام به استفاده از کابل های قفل شونده نمایید.

2. ترتیب روشن شدن دستگاه ها را تغییر دهید

چنانچه با مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون مواجه شدید، راهکار دیگری وجود دارد که می توانید ترتیب روشن شدن دستگاه ها را تغییر دهید. بنابراین در صورتی که ابتدا لپ تاپ را روشن می کنید و سپس تلویزیون، این بار متفاوت عمل کرده و ابتدا تلویزیون را روشن کنید. ممکن است علت وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون این مشکل باشد.

تعمیرات تلویزیون به صورت شبانه روزی با سرویس پذیرش در محل رایگان مگه میشه ؟ 😉 بیا اینچا بهت بگم 👈 نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی

3. اقدام به تغییر ورودی ها نمایید

در صورتی که مراحل بالا را انجام دادید و همچنان با مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون مواجه بودید، می توانید ورودی های اتصال تلویزیون را تغییر داده و به قسمت دیگری متصل نمایید.

4. تنظیمات بخش کیفیت و رزولوشن تصاویر را بررسی نمایید

چنانچه برای اتصال HDMI لپ تاپ با تلویزیون مشکل رخ داده باشد، ممکن است علت آن تنظیم نکردن و عدم هماهنگی رزولوشن و کیفیت تصاویر لپ تاپ با تلویزیون باشد. از این رو لازم است توجه کنید اقدام به قرار دادن کیفیت تصویر خروجی مبدا روی Auto save نمایید تا با یکدیگر هماهنگ باشند. با این وجود در صورتی که همچنان مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود داشت، باید دستگاه ها را خاموش و مجددا روشن کنید تا این مشکل کاملا رفع شود.

همچنین  روش های وصل کردن تبلت ایسر به تلویزیون می تونه بهت کمک کنه تبلتت رو به تلویزیون وصل کنی و فیلم ها و آهنگای تو تبلتت از تلویزیون ببینی و گوش کنی!

5. از روند حذفی استفاده کنید

این راهکار در صورتی کاربرد دارد که اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق سینمای خانگی صورت می گیرد. در این شرایط در صورتی که برای انتقال صدا و تصویر با مشکل مواجه شدید، باید اقدام به متصل کردن جداگانه وسیله ها به لپ تاپ و تلویزیون نمایید. در این صورت مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون رفع خواهد شد.

2.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید