اشتراک گذاری

تعویض رم لپ تاپ ایسر

اگر رفتار دوستانه‌ای با لپ تاپ خود داشته باشید، می بینید که این دستگاه تا سالیان سال برای شما کار خواهد کرد؛ حتی می توانید جشن تولد 10 سالگی آن را هم جشن بگیرید. اما شاید بتوان با استفاده درست از لپ تاپ مانع از خراب شدن و کاهش عمر آن شد ولی نمی‌ توان با مشکل کندی لپ تاپ کنار آمد. اکثر اوقات منشا اصلی این مشکل به پایان رسیدن عمر مفید رم یا آسیب دیدن آن است.

اما از کجا بفهمیم رم لپ تاپ با مشکل مواجه شده است و به تعمیر یا تعویض نیاز دارد؟ خوشبختانه خرابی رم لپ تاپ با خود علائم و نشانه های روشنی به دنبال دارد که با توجه به آن ها می توانید به راحتی تشخیص دهید که مشکل لپ تاپ شما از رم آن است. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با نشانه های خرابی رم لپ تاپ ایسر که موجب تعویض آن می شوند و همچنین نحوه تعویض رم لپ تاپ ایسر آشنا کنیم.

تعویض-رم-لپ-تاپ-ایسر

نشانه های خرابی رم لپ تاپ ایسر

  • کند شدن سرعت لپ تاپ

آیا تاکنون شده است که وقتی برای اولین بار رایانه خود را روشن می کنید، بدون نقص بوت شود اما زمانی که برنامه های سنگینی مانند فتوشاپ، بازی های ویدیویی سنگین و همچنین مرورگرهای اینترنت را روی لپ تاپ خود باز می کنید، سرعت سیستم شما کند شود؟ احتمال دارد بروز این مشکل به دلیل خراب شدن رم سیستم شما باشد؛ چراکه یکی از اصلی ترین نشانه های مشکل در رم سیستم، کاهش سرعت لپ تاپ است. البته بروز این مشکل می‌تواند به دلیل مشکل پیدا کردن CPU یا تغذیه کردن آن از مموری سیستم نیز باشد.

در این حالت یکی از بهترین روش‌هایی که می‌ توانید بفهمید مشکل از رم لپ تاپ شما است یا خیر؟ این است که لپ تاپ خود را ریستارت کنید و اگر پس از آن در شرایطی که هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست، همچنان مشکل کند بودن شدید لپ تاپ پابرجا بود، به احتمال قوی مشکل از رم است و باید به دنبال خرید رم برای تعویض رم لپ تاپ ایسر باشید.

این مقاله برای شما مفید است :تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسر

  • کرش کردن تصادفی لپ تاپ

یکی از نشانه های خرابی رم لپ تاپ، کرش کردن های تصادفی و گاه و بی گاه است؛ البته تنها دلیل بروز این مشکل خرابی رم سیستم نیست و می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد. اما اگر سیستم شما دائم در حال کرش کردن است پس می توان گفت که به احتمال زیاد مشکل از رم آن است.

برای مثال اگر شما با هر بار باز کردن نرم‌ افزار با صفحه آبی مرگ ویندوز مواجه می شوید به این معناست که مشکل از خود این نرم افزار است؛ درصورتی که اگر دائماً صفحه آبی مرگ ویندوز را بدون هیچ دلیلی حتی بدون باز کردن هیچ نرم افزاری بر روی سیستم مشاهده کردید به این معناست که مشکل از رم سیستم شماست.

علاوه بر این اگر با مشکلاتی نظیر ریبوت شدن دستگاه به هنگام نمایش دسکتاپ و یا کرش های متعدد در زمان های مختلف به هنگام نصب نرم افزارهای جدید مواجه شوید، باز هم به این معناست که رم سیستم شما مشکل دارد.

  • شناخته نشدن کارت گرافیک توسط سیستم

یکی دیگر از نشانه های خرابی رم که نشان می دهد زمان تعویض رم لپ تاپ ایسر رسیده است، شناخته نشدن کارت گرافیک توسط سیستم است. زمانی که کارت گرافیک توسط سیستم شناخته می شود، با یک صدای بوق بلند مواجه می شوید؛ بنابراین اگر صدای بوق به گوش تان نرسید، به این معناست که کارت گرافیک به خوبی توسط سیستم شناخته نشده است که وجود نقص در رم لپ تاپ می تواند دلیل آن باشد. البته گاهی اوقات بروز چنین مشکلی به خود کارت گرافیک باز می گردد.

چگونه مطمئن شویم رم لپ تاپ مشکل دارد و باید تعویض شود؟

همانطور که اشاره کردیم هر یک از نشانه هایی که در بالا بیان کردیم دقیقاً نمی تواند دلیل اصلی خرابی رم لپ تاپ باشد بلکه بروز هر یک از مشکلات مذکور می تواند دلایل دیگری هم داشته باشد. با این وجود این سوال مطرح می شود که چطور باید مطمئن شویم رم لپ تاپ مشکل دارد و مشکل به وجود آمده در این دستگاه از قطعات دیگر آن نیست؟ برای انجام این کار می توانید از دکمه های ترکیبی WIN + R استفاده کنید. سپس در پنجره  باز شده عبارت mdsched را تایپ کنید و دکمه  اینتر را بزنید. پس از انجام این کار ویندوز از شما می  خواهد که سیستم را یک دور ریستارت کنید. پس از اینکه مجددا به صفحه دسکتاپ منتقل شدید هر گونه مشکل تشخیص داده شده در بخش اعلان ها در تسکبار به شما نمایش داده می شود.

خدمات تعویض رم لپ تاپ ایسر

در کل دو نوع لپ تاپ داریم؛ به گونه ای که یکسری از لپ تاپ به صورت یکپارچه طراحی شده اند و یکسری از لپ تاپ ها هم به صورت تفکیک پذیر طراحی شده اند. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر خدمات تعویض رم لپ تاپ ایسر را در هر یک از این دو حالت چه لپ تاپ هایی که به صورت یکپارچه طراحی شده اند و چه لپ تاپ هایی که به صورت تفکیک پذیر طراحی شده اند، به کاربران ارائه می دهد.برای خدمات نمایندگی ایسر با ما تماس بگیرید.

  • تعویض رم لپ تاپ یکپارچه

برای تعویض رم لپ تاپ هایی که به صورت یکپارچه هستند باید به صورت کامل تمام پیچ ها باز شوند و بدنه لپ تاپ به صورت کامل جدا شود تا بتوان به قطعات داخلی لپ تاپ دسترسی پیدا کرد. درواقع طراحی این نوع لپ تاپ ها یکپارچه است و هیچ راهی به جز باز کردن کل پیچ های لپ تاپ وجود ندارد که شما به قطعه ای دسترسی پیدا کنید.

  •  تعویض رم لپ تاپ تفکیک پذیر

اما در مقابل لپ تاپ های یکپارچه، لپ تاپ هایی با طراحی تفکیک پذیر قرار دارند که اگر ۲ یا ۳ پیچ آن ها را باز کنید به سادگی می توانید بهRAM  آن دسترسی پیدا کنید. تعویض  RAM لپ تاپ در این مدل ها خیلی ساده است.

Rate this post