اشتراک گذاری

تعمیر باتری لپ تاپ ایسر

در این مقاله، شما را با نکات کاربردی در مورد باتری لپ تاپ ایسر، مشکلات این قطعه و نحوه تعمیر و تعویض آن آشنا می کنیم. بروز هرگونه مشکل در باتری لپ تاپ، بر عملکرد کلی این دستگاه تاثیر گذاشته و حتی ممکن است موجب آسیب دیدگی دیگر قطعات شود. به همین دلیل، باید ضمن اطلاع از مشکلات باتری لپ تاپ acer با نحوه تعمیر و تعویض این قطعه و چگونگی برطرف کردن مشکلات آن نیز آشنایی داشته باشید. اگر متوجه شدید که باتری لپ تاپ شما درست کار نمی کند، در اولین فرصت با نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید و اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر این قطعه را انجام دهید.

تعمیر باتری لپ تاپ ایسر

تست باتری لپ تاپ ایسر

پیش از هرگونه اقدامی برای تعمیر یا جایگزین کردن باتری لپ تاپ acer، بهتر است آن را تست کرده و با این کار، از وضعیت کار آن مطمئن شوید. برای تست باتری لپ تاپ ایسر و دیگر سیستم های ویندوزی، می توانید از گزارش HTML استفاده کنید. در این گزارش، اطلاعات کاملی راجع به وضعیت باتری، تاریخچه مصرف آن و میزان تخمین زده شده عمر باقی مانده این قطعه ارائه می شود؛ البته ممکن است دسترسی به این گزارش و مراحل آن کمی دشوار باشد. در این صورت، می توانید از نرم افزارهای مخصوص تست باتری لپ تاپ کمک بگیرید.

کالیبره کردن باتری لپ تاپ acer

کالیبراسیون به معنی فول شارژ کردن باتری، تخلیه کامل آن و شارژ مجدد این قطعه است. گاهی در پیش بینی‌ها و تخمین‌های سیستم عامل، خطاهایی ایجاد می شود. در این شرایط، اعداد و ارقام مربوط به توان شارژ دهی باتری چندان دقیق نیستند. به عنوان مثال ممکن است عدد کنار باتری، 60درصد باشد در حالی که مقدار واقعی شارژ، 15 درصد باشد. برای برطرف کردن چنین وضعیتی باید از کالیبراسیون باتری کمک بگیرید. کالیبره کردن باتری لپ تاپ ایسر و دیگر برندها معمولا به صورت دستی انجام می شود. با این حال، برخی از لپ‌ تاپ ‌ها به ابزارهایی برای کالیبره کردن مجدد سنسور باتری مجهز هستند.

تعویض باتری لپ تاپ ایسر

مشکلات باتری لپ تاپ

مهم ترین مشکل باتری لپ تاپ ایسر، شارژ نشدن این دستگاه است. به عبارت واضح تر، وقتی لپ تاپ شارژ نشده و یا خیلی زود شارژ آن تمام می شود، نیاز به تعویض باتری است. به این ترتیب که مثلا قبلا می توانستید 5 ساعت با لپ تاپ خود کار کنید اما اخیرا این زمان به یک ساعت و کمتر رسیده است. البته از داغ شدن باتری هم نباید غافل شوید که می توان نشان دهنده بروز یک ایراد جدی در این قطعه باشد. داغ شدن لپ تاپ دلایل سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری دارد. اما اگر در حین شارژ شدن دستگاه، باتری داغ می شود و یا در حین کار، قسمت زیری لپ تاپ شما حرارت بسیار بالایی دارد، احتمالا ایراد از باتری است و باید به فکر تعمیر یا حتی تعویض این قطعه باشید.

تعمیر باتری لپ تاپ ایسر

تعیمر باتری لپ تاپ ایسر و هر برند دیگری، زمانی انجام می شود که این قطعه عملکرد درستی نداشته باشد. استهلاک باتری به مرور زمان، نوسانات برق و استفاده مداوم و نادرست از باتری، به این قطعه آسیب می رسانند. در چنین شرایطی، باید باتری را تعمیر کرد. البته گاهی هم در اثر برخی مشکلات نرم افزاری، ممکن است لپ تاپ باتری را شناسایی نکند. برخی کاربران هم می گویند که لپ تاپ شان روشن می شود اما نمی توانند آن را شارژ کنند. همچنین اگر دیدید که چراغ شارژ روشن شده ولی دستگاه روشن نمی شود، هرچه زودتر برای تعمیر باتری لپ تاپ خود اقدام کنید. شما می توانید برای این منظور و اطمینان از تعمیر تخصصی و اصولی باتری از تکنسنین های نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر کمک بگیرید.

تعویض باتری لپ تاپ acer

اگرچه تعمیر باتری لپ تاپ ایسر در اولویت کار همکاران ماست، گاهی امکان انجام این کار وجود ندارد. در این صورت باید به سرعت باتری را تعویض کنید. چرا که ممکن است مشکلات آن به سایر قطعات سرایت کرده و منجر به بروز مخاطرات جدی تری شود. تعویض باتری لپ تاپ در مدل های قدیمی که درب پشتی آنها باز می شود کار راحتی است. اما لپ تاپ های جدید باید با استفاده از ابزار مخصوصی باز شوند و ممکن است شما نتوانید باتری آنها را تعویض کنید. در این صورت تیم تعمیرات لپ تاپ acer این قطعه را بدون کمترین نگرانی، با نمونه اورجینال آن جایگزین می کنند.

تعمیرات لپ تاپ ایسر همراه با گارانتی

نمایندگی لپ تاپ ایسر مجموعه ای فوق تخصصی است که به تعمیر و بازیابی انواع لپ تاپ های موجود در بازار می پردازد. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و کلیه ی اختلالات سیستماتیک لپ تاپ های قدیم و جدید را در بر می گیرد. خاطرنشان می نماییم که توجه به فاکتورهای استاندارد و ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی از اولویت های اصلی سیستم کاری نمایندگی لپ تاپ ایسر می باشد. این امر تجربه ی استفاده از دستگاه هایی بی نقص را برای کاربران به دنبال دارد.

1/5 (1 امتیاز)