اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر

در این مقاله شما را با روند تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر و نکات مربوط به آن آشنا می کنیم. البته تعمیرات اسپیکر در لپ تاپ های تمامی برندها تقریبا به صورت یکسان انجام می شود. ممکن است محل قرارگیری بلندگوها، تعداد و مدل این قطعه هم تفاوت هایی را ایجاد کند که بسیار جزئی هستند. خرابی بلندگو یا همان اسپیکر، مشکلات مختلفی را در لپ تاپ ایجاد می کند. گاهی صدا پخش نمی شود یا در حین پخش، مدام قطع می گردد.

گاهی هم صدا مکررا قطع و وصل شده و به یک مسئله آزاردهنده تبدیل می گردد. هریک از این موارد، اگر مربوط به مشکلات نرم افزاری نباشند، با تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر برطرف می شوند. گاهی هم امکان تعمیر اسپیکر لپ تاپ acer وجود ندارد و حتما باید این قطعه را تعویض کرد. شما می توانید برای عیب یابی دقیق تر و ترمیم تخصصی بلندگو از تکنسین های حرفه ای تعمیر لپ تاپ در نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر در کدام شرایط ضروری است؟

هر مشکلی که در بخش صدای لپ تاپ ایجاد می شود، لزوما نیاز به ترمیم یا تعویض بلندگو ندارد. برای جلوگیری از افزایش هزینه ها بهتر است بدانید که دقیقا در چه شرایطی باید اقدام به تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر یا تعویض این قطعه کنید. مهم ترین نشانه خرابی بلندگوی لپ تاپ، قطع شدن صدا یا قطع و وصل شدن آن است.

البته هنگام مواجه شدن با این مشکل، باید اول مطمئن شوید که تنظیمات صدا بهم نریخته است.همچنین اگر بلندگوی لپ تاپ هنگام پخش فایل های صوتی با صدایی شبیه به خش خش همراه می شود، بد نیست به فکر تعمیر بلندگوی لپ تاپ ایسر خود باشید. وقتی مایعات به داخل دستگاه نفوذ پیدا کند و یا جریان برق مشکلی داشته باشد، این احتمال وجود دارد که برد اسپیکر بسوزد.

پیشنهاد می دهیم در صورت مشاهده هریک از این مشکلات، هرچه زودتر اقدام به ترمیم یا تعویض اسپیکر لپ تاپ خود کنید. در غیر این صورت ممکن است دیگر امکان ترمیم قطعه وجود نداشته باشد و ناچار به صرف هزینه زیادی برای رفع مشکلات این بخش شوید.

برای رفع هر مشکلی که برای لپ تاپت پیش میاد می تونی از طریق شماره های اعلام شده در سایت با واحد تعمیرات لپ تاپ ایسر در ارتباط باشی!

هزینه تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر چقدر است؟

برای برآورد قیمت تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر یا هر برند دیگری، باید نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه مشخص شود. درواقع تا زمانی که لپ تاپ کاملا عیب یابی نشود، نمی توان در مورد هزینه ترمیم بلندگو نظر قطعی داد. ممکن است تنها چند مدار قطع شده باشند و به راحتی بتوان آنها را ترمیم کرد. حتی گاهی ایراد از درایور صداست و اسپیکر آسیب ندیده است. یا مثلا اگر مشخص شود که تنظیمات صدا به هم ریخته اند، لازم نیست هزینه زیادی برای رفع مشکل بپردازید. اما اگر اسپیکر به اندازه ای آسیب دیده باشد که قابل ترمیم نباشد، نیاز به تعویض دارد. در این صورت باید قیمت قطعه جدید را هم در هزینه نهایی ترمیم اسپیکر محاسبه کنید. اگر ایرادات صدا مربوط به کارت صدا باشند هم همه چیز بستگی به هزینه تعمیر یا تعویض این قطعه دارد.

 

بیشتر بخوانید: عیب یابی لپ تاپ ایسر

تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر

تعویض اسپیکر لپ تاپ acer

وقتی لپ تاپ دچار آب خوردگی می شود یا ضربه شدیدی میخورد، احتمال آسیب دیدگی اسپیکر آن بالاست. در این شرایط معمولا نمی توان بلندگوی لپ تاپ را ترمیم کرد. یعنی میزان خرابی به اندازه ای است که عملا امکان ترمیم این قطعه وجود ندارد. در صورت نیاز به تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر، مطمئن شوید که قطعه جایگزین شده اورجینال است و کیفیت بالایی دارد. در غیر این صورت ممکن است به درستی در دستگاه کار نکند و حتی مشکلات دیگری را هم ایجاد نماید. دقت کنید که برای تعویض اسپیکر، باید بدنه لپ تاپ باز شود. این کار نیاز به تجهیزات و ابزار ویژه دارد و باید توسط تعمیرکاران ماهر و در محیط تخصصی انجام شود. البته اولویت همکاران ما در نمایندگی acer، تعمیر اسپیکر لپ تاپ ایسر است. 

Rate this post