اشتراک گذاری

با آموزش شارژ کردن لپ تاپ به روش صحیح عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید!

چه بخواهید چه نخواهید باتری لپ تاپ بالاخره عمرش به پایان می‌رسد و نیاز به تعویض دارد البته با روش صحیح شارژ کردن می‌توان عمر و کارایی باتری لپ تاپ را مقداری افزایش داد و دیرتر به تعویض باتری لپ تاپ تن داد. به همین دلیل است که دغدغه اکثر کاربران لپ تاپ این است که چگونه باید لپ تاپ خود را شارژ کنند؟ یا اینکه انجام چه کارهایی هنگام شارژ لپ تاپ اشتباه است؟ در ادامه با آموزش شارژ کردن لپ تاپ به صورت اصولی به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

با آموزش شارژ کردن لپ تاپ به روش صحیح عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید!

باتری‌های جدید نیاز به شارژ اولیه ندارند

مطمئناً این جمله آشنا را بارها و بارها شنیده‌اید “حالا که لپ تاپ جدید خریدی باید اول باتریشو آب‌بندی کنی”. اکنون دیگر وقت آن رسیده است که تصورات غلط را دور بریزیم چراکه آب‌بندی کردن باتری لپ تاپ یا همان شارژ اولیه باتری لپ تاپ بعد از خریدن یک لپ تاپ نو، داستان خیلی وقت پیش است. اکنون همه لپ تاپ‌ها به باتری‌های جدیدی مجهز شده‌اند که نیاز به شارژ اولیه ندارند.

علاوه‌بر این زمانی که سازندگان لپ تاپ، این دستگاه را تولید می‌کنند، لپ تاپ مدتی در انبار باقی می‌ماند سپس به فروشگاه‌های لپ تاپ منتقل شده و پس از مدتی به فروش می‌رسد. بنابراین سازندگان لپ تاپ، باتری لپ تاپ را بین 40 تا 60 درصد شارژ می‌کنند تا در بازه زمانی که قبل از فروش به کاربر به صورت بلااستفاده باقی می‌ماند، خراب نشود. بنابراین زمانی که شما لپ تاپ جدیدی خریداری می‌کنید باتری آن نیازی به شارژ اولیه ندارد و به هر شکلی که دوست داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید.

بهترین روش شارژ کردن لپ تاپ ایسر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قصد داریم در آموزش شارژ کردن لپ تاپ به آن اشاره کنیم این است که نباید اجازه دهید شارژ باتری لپ تاپ شما کاملا تمام شود و سپس آن را کاملا تا 100 درصد شارژ کنید چراکه اینگونه به باتری لپ تاپ شما فشار وارد شده و زودتر خراب می‌شود. بهترین روش برای شارژ کردن لپ تاپ این است که وقتی میزان شارژ باتری دستگاه شما به 20 درصد و حداقل 15 درصد رسید آن را شارژ کنید و زمانی که شارژ آن به 80 درصد رسید پروسه شارژ شدن باتری لپ تاپ را متوقف کنید. درواقع زمانی که به این شکل باتری لپ تاپ خود را شارژ می‌کنید، فشار کمتری به باتری دستگاه شما وارد می‌شود و دیرتر خراب می‌شود.

نباید هنگام کار با لپ تاپ آن را شارژ کنید

درواقع زمانی که شما با لپ تاپ کار می‌کنید، بدترین زمانی است که می‌توانید باتری آن را شارژ کنید. درواقع زمانی که باتری لپ تاپ در حال شارژ شدن است از یک سمت انرژی دریافت می‌کند و از یک طرف دیگر برای زنده نگه داشتن لپ تاپ انرژی مصرف می‌کند. این مسئله برای باتری لپ تاپ خیلی مضر است و موجب می‌شود که خیلی زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنید، خراب شود و از دست برود. با این وجود به شما توصیه می‌کنیم که هنگام شارژ کردن باتری لپ تاپ هرگز با آن کار نکنید.

بهترین زمان برای شارژ لپ تاپ

  • در این بخش از آموزش شارژ کردن لپ تاپ قصد داریم به شما بگوییم که بهترین زمان برای شارژ لپ تاپ دقیقاً چه زمانی است؟ درواقع بهترین زمان برای شارژ لپ تاپ، زمانی است که لپ تاپ به طور کامل خاموش است چراکه هیچ یک از قطعات سخت‌افزاری درگیر نیستند و کل شارژ به باتری میرسد.
  • اگر به هر دلیلی نخواستید لپ تاپ خود را خاموش کنید بهتر است نور صفحه نمایش را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید سپس باتری آن را شارژ کنید. درواقع صفحه نمایش بیشترین میزان شارژ باتری را مصرف می‌کند.
  • اگر نمی‌توانید به هر دلیلی نور صفحه نمایش را کم کنید، بهتر است صدای لپ تاپ را کم کنید و درصورت امکان بلوتوث و وای فای آن را خاموش کرده سپس سیستم خود را شارژ کنید.

آموزش تعمیر لپ تاپ در نمایندگی ایسر

لپ تاپ‌های ایسر از طراحی سخت‌افزاری پیچیده‌ای برخوردارند از این‌رو درصورتی که مشکلی برای آن‌ها به وجود بیاید و به تعمیرات نیاز داشته باشند باید تعمیر آن‌ها را به نیروی متخصص و حرفه‌ای در این زمینه سپرد. خوشبختانه نمایندگی ایسر از کارشناسان و تکنسین‌های متخصصی برخوردار است که ضمن عیب‌یابی دقیق این دستگاه مشکل آن را به صورت حرفه‌ای برطرف می‌کنند. از طرفی تعمیر تخصصی لپ تاپ ایسر را به متقاضیان به صورت کاملا تخصصی آموزش می‌دهند. با این وجود می‌توانید برای استفاده از آموزش تعمیرات لپ تاپ ایسر به یکی از شعب این مرکز مراجعه کنید.

5/5 (1 امتیاز)