اشتراک گذاری

روش‌های رفع مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت در تبلت ایسر

چرا تبلت ایسر سیم‌کارت را نمی‌خواند؟ عدم شناسایی سیم کارت در تبلت گاهی‌اوقات از مشکلات نرم‌افزاری نشات می‌گیرد که به دلایلی مانند: قرار دادن سیم‌کارت جدید در تبلت، قرار نگرفتن سیم‌کارت به درستی در جای خود و بهم ریختن تنظیمات شبکه به صورت خودکار رخ می‌دهند؛ گاهی‌اوقات هم از مشکلات سخت‌افزاری مانند: سوختن سیم کارت و خراب شدن سوکت سیم کارت به وجود می آید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا روش هایی را برای رفع مشکل نخواندن سیم کارت در تبلت ایسر به شما آموزش دهیم.

روش‌های رفع مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت در تبلت ایسر

چگونه مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت در تبلت ایسر را حل کنیم؟

  • تبلت را ریستارت کنید

اگر پس از اینکه سیم‌کارت قبلی خود را از تبلت خارج کرده‌اید و یک سیم‌کارت جدید در آن قرار داده‌اید با مشکل عدم شناسایی سیم‌کارت در تبلت ایسر مواجه شده‌اید، لازم است یک بار تبلت خود را ریستارت کنید؛ تا این دستگاه بتواند با راه‌اندازی مجدد، سیم‌کارت جدید را شناسایی کند. گاهی اوقات هم ممکن است اختلالات نرم افزاری جزئی مانع از خواندن سیم کارت در تبلت شده باشند که در این حالت هم ریستارت کردن تبلت می‌تواند بهترین راه حل باشد.

  • سیم کارت را به درستی در جای خود قرار دهید

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که اکثر اوقات موجب شناسایی نشدن سیم‌کارت در تبلت ایسر و سایر دیوایس‌های اندرویدی می‌شود، درست قرار نگرفتن سیم‌کارت در جای خود است؛ با این وجود باید از درست قرار گرفتن سیم‌کارت در جای خود مطمئن شوید. توجه داشته باشید که اگر سیم کارت تبلت شما به درستی در جای خود فیکس نمی شود و هر بار با وارد شدن یک ضربه کوچک به تبلت سیم کارت آن جابجا می‌شود، می‌توانید با استفاده از چسب نواری سیم‌کارت را در جای خود محکم کنید.

لازم است بدانید که محکم نشدن سیم‌کارت در جای خود یا قرار نگرفتن درست سیم‌کارت در جای خود نه تنها موجب می‌شود که دستگاه نتواند آن را شناسایی کند؛ بلکه اکثر اوقات موجب پرش آنتن دستگاه نیز می شود. با اطلاع از روش های رفع مشکل بالا نیامدن تبلت ایسر هم می توانید برخی از ایراداتی که اغلب افراد با آن مواجه می شوند را حل کنید.

  • حالت شبکه را روی Auto قرار دهید

راه حل دیگری که می تواند به شما در رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت ایسر کمک کند، قرار دادن حالت شبکه تبلت بر روی گزینه Auto یعنی حالت خودکار است. برای انجام این کار مسیر زیر را دنبال کنید و درنهایت حالت شبکه را بر روی Auto قرار دهید:  Mobile Network -> Network Mode -> Auto

  • سیم کارت خود را تست کنید

از آن جایی که امکان دارد مشکل عدم شناسایی سیم کارت در تبلت ایسر از سیم‌کارت باشد، بهتر است یک بار سیم‌کارت خود را درون دستگاه اندرویدی دیگر تست کنید و ببینید که درون دستگاه دیگری شناسایی می‌شود یا خیر؛ یا اینکه یک سیم‌کارت دیگر با اپراتور یکسان در تبلت ایسر قرار دهید و ببینید شناسایی می‌شود یا خیر. اگر سیم کارت تبلت شما در دستگاه اندرویدی دیگر هم شناسایی نشد؛ یا اینکه سیم‌کارت جدیدی که در تبلت خود قرار دادید، به راحتی شناسایی شد یعنی اینکه دستگاه اندرویدی شما هیچ مشکلی ندارد و مشکل اصلی از سیم کارت شما است؛ که به احتمال زیاد سوخته است و باید تعویض گردد. اما اگر هیچ سیم‌کارتی در تبلت شما شناسایی نمی‌شود، احتمال دارد که سوکت سیم‌کارت به مشکل خورده باشد. در این حالت بهترین کار این است که تبلت خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیر تبلت ایسر بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)