اشتراک گذاری

تعمیر پاور مانیتور ایسر

علت خاموش شدن ناگهانی مانیتور ایسر چیست؟ چرا مانیتور ایسر روشن نمی‌شود؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان در صورت بروز چنین مشکلاتی در مانیتور ایسر در نظر گرفت، خرابی پاور یا همان منبع تغذیه آن است. البته عوامل دیگری هم هستند که موجب روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی مانیتور ایسر می‌شوند به همین دلیل مانیتور ایسر در صورت بروز هر یک از این مشکلات نیاز به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی دارد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را بیشتر با پاور یا منبع تغذیه مانیتور، دلایل خرابی آن و همچنین مرکز معتبری جهت تعمیر پاور مانیتور ایسر آشنا کنیم.

تعمیر-پاور-مانیتور-ایسر

پاور یا منبع تغذیه در مانیتور چه نقشی دارد؟

مانیتور مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری برای روشن شدن و کار کردن به جریان برق نیاز دارد. منتهی جریان برق شهری از نوع متناوب می‌باشد در صورتی که مانیتور به جریان برق مستقیم نیاز دارد. منظور از جریان برق متناوب این است که دائم از سیکل مثبت به منفی و برعکس تغییر حالت می‌دهد. 

در حالی که جریان برق مستقیم یک سیکل ثابت و بدون تغییر است. خوشبختانه پاور این مشکل را در مانیتور برطرف می‌کند. به گونه‌ای که برق شهری را دریافت کرده و جریان آن را که از نوع متناوب است به جریان برقی از نوع مستقیم تبدیل نموده و از طریق مادربرد مانیتور در اختیار قطعات این دستگاه قرار می‌دهد.

با این وجود بدیهی است که در صورت خرابی پاور مانیتور این دستگاه روشن نشود یا اینکه به صورت ناگهانی خاموش شود. در صورت بروز چنین مشکلی در مانیتور ایسر، عیب‌یابی و تعمیر مانیتور ایسر را به نمایندگی رسمی ایسر بسپارید.

چه عواملی موجب می‌شوند که پاور مانیتور خراب شود یا بسوزد؟

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند موجب خرابی و تعمیر پاور مانیتور ایسر شود، نوسان برق است. البته وارد شدن ضربه به مانیتور یا آبخوردگی این دستگاه نیز می‌تواند موجب خرابی منبع‌ تغذیه مانیتور شود. همانطور که اشاره کردیم پاور وظیفه تامین برق مورد نیاز مانیتور را برعهده دارد با این وجود بدیهی است که با نوسان برق و شوک الکتریکی مواجه شود. البته این مشکل تنها در صورتی به وجود می‌آید که شما مانیتور خود را به محافظ برق متصل نکرده باشید.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود :علت لرزش تصویر مانیتور ایسر چیست؟

چطور باید مانع خرابی پاور مانیتور شد؟

همانطور که اشاره کردیم محافظ برق می‌تواند از بروز نوسان برق در مانیتور یا هر دستگاه الکترونیکی دیگری جلوگیری کند. بنابراین با اتصال مانیتور به محافظ برق می‌توانید از بروز نوسان برق در این دستگاه و خرابی و تعمیر پاور مانیتور ایسر جلوگیری کنید. در ضمن از وارد شدن هر گونه ضربه‌ای به مانیتور ایسر و آبخوردگی این دستگاه جلوگیری کنید تا پاور آن دچار آسیب‌دیدگی نشود. 

جهت جلوگیری از آبخوردگی یا رسیدن رطوبت به مانیتور ایسر، هنگام تمیز کردن این دستگاه از اسپری کردن مستقیم مایع تمیز کننده بر روی نمایشگر مانیتور خود خودداری کنید. برای تمیز کردن نمایشگر این دستگاه مایع تمیز کننده را بر روی دستمال خشک و تمیز اسپری کنید و سپس آن را بر روی مانیتور بکشید تا تمیز شود. اینگونه هیچ گونه رطوبتی وارد مانیتور شما نخواهد شد.

هزینه تعمیر پاور مانیتور ایسر چقدر است؟

هزینه تعمیر پاور مانیتور ایسر به این مسئله بستگی دارد که این دستگاه به چه دلیلی دچار آسیب‌دیدگی شده است و مهم‌تر از همه اینکه میزان خرابی آن چقدر است؟ البته گاهی اوقات امکان تعمیرات پاور مانیتور وجود ندارد به گونه‌ای که میزان بالای نوسان برق موجب می‌شود که پاور مانیتور بسوزد و به تعویض نیاز داشته باشد. 

به همین دلیل برای اینکه بفهمید پاور مانیتور شما باید تعویض شود یا اینکه با تعمیر مشکل آن حل می‌شود و مهم‌تر از همه اینکه هزینه تعمیرات آن چقدر است؟ باید مانیتور خود را به نمایندگی تعمیرات مانیتور ایسر بسپارید. تعمیرکاران این مرکز با عیب‌یابی دقیق تشخیص خواهند که پاور این دستگاه باید تعویض گردد یا با تعمیر مشکل آن می‌شود و اگر تعمیر آن امکان‌پذیر است هزینه آن چقدر می‌شود.

چطور می‌‌توان از خدمات تعمیر نمایندگی ایسر استفاده کرد؟

یکی از معتبرترین مراکزی که می‌توانید تعمیر پاور مانیتور ایسر را به آن بسپارید، نمایندگی تعمیرات ایسر است. برای استفاده از خدمات تعمیرات این مرکز هم می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های آن مراجعه کنید و هم می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. برای استفاده از این سرویس می‌توانید درخواست خود را در همین وب سایت ثبت کنید. 

پس از ثبت درخواست شما برای استفاده از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل، کارشناس مربوطه به آدرس مورد نظرتان اعزام شده و مانیتور معیوب شده را از شما تحویل گرفته و به واحد تعمیرات نمایندگی ایسر منتقل می‌کند. در نهایت نیز پس از تعمیرات تخصصی مانیتور ایسر، این دستگاه را مانند روز اول بدون هیچ مشکلی در اختیار شما قرار می‌دهد.

در صورتی که در شهرستان سکونت دارید و نمی‌توانید از این خدمات نمایندگی تعمیرات ایسر استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مانیتور معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی رسمی ایسر در تهران ارسال کنید. تعمیرکاران این مرکز پس از دریافت مانیتور معیوب شده شما آن را تعمیر می‌کنند و این دستگاه را مانند روز اول به آدرس مورد نظر شما در شهرستان ارسال می‌کنند.

Rate this post