اشتراک گذاری

علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ چیست؟

سیاه شدن صفحه لپ تاپ، خاموش شدن صفحه لپ تاپ و تاریک شدن صفحه، برخی از مشکلاتی هستند که کاربران لپ تاپ ممکن است با آنها مواجه شوند. ممکن است شما لپ تاپ خود را روشن کنید و با وجود شنیده شدن صدای فن ها و روشن شدن چراغ لپ تاپ، تصویری در مانیتور مشاهده نکنید. به عبارت دیگر در چنین شرایطی با وجود روشن بودن سیستم، صفحه نمایش سیاه باقی می ماند. در اینجا احتمالاً از خود می پرسید علت سیاه ماندن صفحه نمایش لپ تاپ چیست؟  در این مقاله قصد داریم به این پرسش شما پاسخ داده و راه های رفع مشکل را نیز بررسی کنیم.

باید توجه داشت که بروز مشکلات متعدد در لپ تاپ همیشه نشانه ای از خرابی قطعات سخت افزاری نیست. گاه اختلالات نرم افزاری نیز باعث بروز مشکلاتی در دستگاه خواهند شد. بنابراین ممکن است سیاه شدن صفحه لپ تاپ نیز به دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری به وجود آمده باشد. توصیه کارشناسان نمایندگی لپ تاپ ایسر این است که پس از بررسی علت های نرم افزاری، بهتر است برای بررسی قطعات سخت افزاری دستگاه، لپ تاپ را به متخصصان تعمیر لپ تاپ بسپارید. آنها با عیب یابی دقیق دستگاه، مشکل اصلی را شناسایی کرده و با تعمیر و تعویض قطعات، آن را برطرف می نمایند. در ادامه برخی از مهمترین دلایل سیاه ماندن صفحه نمایش لپ تاپ را مرور می کنیم.

سیاه شدن صفحه لپ تاپ

دلایل سیاه شدن صفحه لپ تاپ

دلایل مختلفی برای سیاه شدن صفحه لپ تاپ توسط متخصصان تعمیر لپ تاپ ذکر شده است. علاوه بر اختلالات نرم افزاری، وجود مشکل در سخت افزار دستگاه نیز چنین مشکلی را به وجود می آورد. پارگی کابل فلت یکی از رایج ترین دلایل سیاه شدن صفحه لپ تاپ است. کابل فلت که رابط اصلی انتقال تصویر از مادربرد به ال سی دی است در مسیر لولاها قرار دارد و ممکن است در اثر باز و بست کردن های مداوم لپ تاپ آسیب دیده و جریان انتقال تصویر را قطع کند. پیکسل سوختگی یکی دیگر از دلایل سیاه ماندن صفحه لپ تاپ می باشد.

سوختگی پیکسل ها در دو صورت تک نقطه ای و یا سیاهی کامل صفحه رخ می دهد. یکی دیگر از دلایل بروز چنین مشکلی، اتصال لوازم جانبی به لپ تاپ است. قطعه دیگری که در رابطه با سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ تأثیرگذار است، گرافیک می باشد. در صورتی که پایه های گرافیک معیوب بوده و یا گرافیک سوخته باشد، با خاموش ماندن صفحه نمایش مواجه خواهید شد. خراب بودن پاور، عدم شارژ لپ تاپ، اتصالی داشتن صفحه نمایش و وجود مشکل در بایوس از دیگر دلایل تاریک ماندن صفحه نمایش لپ تاپ است.

رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ

رفع مشکل سیاهی صفحه نمایش لپ تاپ به شناسایی علت مشکل بستگی دارد. بنابراین چنانچه مشکل از قطعات سخت افزاری باشد با تعمیر و تعویض این قطعات، مشکل برطرف خواهد شد. در اولین قدم برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ بهتر است لوازم جانبی را از آن جدا کنید. در بسیاری از مواقع مشاهده شده به دلیل وصل بودن ابزارهای جانبی به دستگاه، پس از روشن کردن سیستم، ویندوز بالا نیامده و مانیتور سیاه می ماند.

جدا کردن باطری و جایگذاری مجدد آن نیز راهکار دیگری برای رفع این مشکل می باشد. پس از قرار دادن باتری، کابل شارژ را به برق بزنید و سیستم را ریست کنید. احتمالاً با این راهکار مشکل برطرف شود. اما در صورت سیاه ماندن مجدد صفحه لپ تاپ باید سراغ قطعات سخت افزاری آن بروید. برای این کار دستگاه را به کارشناسان خبره در این زمینه بسپارید. ممکن است گرافیک، رم، کابل فلت و ال سی دی دستگاه مشکل داشته و نیاز به تعمیر داشته باشند. در این زمینه می توانید مقالاتی مانند تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ را مطالعه کنید.

نمایندگی مجاز ایسر

نمایندگی ایسر، در راستای رسالت بزرگ مشتری مداری، باکیفیت ترین خدمات را در بخش های فروش و پس از فروش محصولات ایسر به کاربران ارائه می کند. هموطنان می توانند برای خرید مدل دستگاه مورد نظر خود و یا تعمیر آن، به بخش های مربوطه در این مرکز مراجعه کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت کنند. نمایندگی ایسر با تکیه بر دانش و تجربه تکنسین های فنی خود، بالاترین سطح خدمات را در خصوص تعمیر و تعویض قطعات به مشتریان گرامی عرضه می دارد. تعمیر لپ تاپ ایسر، تعمیر تبلت ایسر، تعمیر پروژکتور ایسر، تعمیر آل این وان ایسر و تعمیر موبایل ایسر از خدمات این مجموعه به شمار می روند.

3.5/5 (2 امتیاز)