چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمیشود؟

آیا می دانید چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمی شود؟ در پایان مقاله هم دلایل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای را می دانید و هم با راهکارهای رفع این مشکل آشنا می شوید. عدم اتصال اینترنت لپ تاپ، دلایل مختلفی دارد و در کنار آن، راهکارهای بسیاری هم برای حل مسئله وجود دارد. ممکن است ایراد از مودم باشد یا شبکه اینترنت مشکل داشته باشد. گاهی هم البته مشکل سخت افزاری است و باید قطعاتی در لپ تاپ، ترمیم شده یا حتی تعویض گردند. اگر در پایان این مقاله و پس از اجرای راه حل های پیشنهادی موفق به رفع ایراد وصل نشدن لپ تاپ به وای فای نشدید، تیم تعمیرات لپ تاپ نمایندگی ایسر در مرکز سخت افزار ایران، خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند

دلایل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

وقتی لپ تاپ به اینترنت وای  فای وصل نمی شود، اولین دلیل احتمالی، خرابی یا قطع شدن مودم است. اگر مودم سالم باشد و به درستی کار کند، احتمالا فعال بودن فایروال یا آنتی ویروس موجب عدم اتصال سیستم به وای فای شده است. البته این مورد بسیار نادر است و به این معنی نیست که هنگام اتصال به اینترنت، برنامه های امنیتی را غیر فعال کنید. برای این مسئله راه حل های بسیار ساده ای وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

یکی از دلایل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای ، بروز نبودن و یا نصب اشتباه درایور شبکه است. گاهی هم مسئله مربوط به اپراتور شبکه است. در این صورت معمولا با توجه به چراغ های مودم می توان متوجه علت شد. در صورتی که تمامی این موارد را چک کردید و مطمئن شدید که ایرادی ندارند، با یک تعمیرکار مجرب لپ تاپ تماس بگیرید؛ ممکن است یک مشکل سخت افزاری در سیستم ایجاد شده باشد.

وصل نشدن لپ تاپ به وای فای

چگونه مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت وای فای را حل کنیم؟

آپدیت کردن درایور شبکه

یکی از ساده ترین روش ها برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای، بروز رسانی درایور شبکه است. برای این کار، عبارت Device Manager را در کادر جستجوی ویندوز تایپ و اینتر کنید. گزینه Network adapters  را انتخاب کرده و روی آیکون آداپتور شبکه راست کلیک نمایید. از بین گزینه های پیش رو Update Driver Software>> Search automatically for updated driver software  را برگزینید. به این ترتیب سیستم ریستارت شده و درایور شبکه بروز رسانی می شود.

استفاده از network troubleshooter

با استفاده از network troubleshooter ویندوز هم می توان مشکل عدم اتصال لپ تاپ ایسر به وای فای را حل کرد. نام این ابزار کاربردی را در نوار ابزار تایپ کنید. سپس گزینه Identify  repair و network problems  را انتخاب کرده و منتظر وصل شدن سیستم به وای فای باشید. اگر مشکل حل نشد، روش های دیگر را امتحان کنید.

غیر فعال کردن فایروال و آنتی ویروس

هنگام وصل نشدن لپ تاپ به وای فای ، یک بار فایروال یا آنتی ویروس را غیر فعال کنید. می توانید از طریق کنترل پنل، دیواره امنیتی را غیر فعال کنید و یا در صورت استفاده از آنتی ویروس، آن را موقتا دی اکتیو نمایید. اگر همچنان سیستم به اینترنت وصل نمی شود، سراغ مودم بروید!

بیشتر بخوانید: ویروسی شدن لپ تاپ

بررسی و تعمیر مودم

گاهی وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت، هیچ ارتباطی به خود سیستم ندارد و مشکل از مودم یا شبکه است. بنابراین سری به مودم بزنید و اگر چراغ های آن به حالت غیر عادی روشن بودند و یا مشکلی در آن وجود داشت، مسئله را حل کنید. حتی ممکن است لازم باشد با اپراتور ارائه دهنده خدمات شبکه خود تماس بگیرید. در صورت خرابی یا آسیب دیدگی مودم، می توانید برای عیب یابی و تعمیر آن از همکاران ما در نمایندگی acer کمک بگیرید.

تعمیر و تعویض قطعات لپ تاپ

در نهایت اگر هیچ کدام از اقدامات و روش هایی که ذکر کردیم مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای را حل نکردند، احتمالا ایراد از قطعات داخلی لپ تاپ است. در این صورت تیم مجرب تعمیر لپ تاپ ایسر در خدمت شما هستند تا ضمن عیب یابی دقیق و ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده، مسئله را حل کنند.

مطالب مرتبط

فهرست