اشتراک گذاری

آموزش نحوه نصب درایور تاچ پد ایسر در ویندوز 10

در مواردی که تاچ پد، کیبورد یا موس در لپ تاپ ها کار نمی کند، ممکن است به دلیل عدم نصب یا وجود مشکل در درایور آن ها باشد. تاچ پد یکی از قابلیت های مهم در سیستم های جدید است و کاربران معمولا استفاده از آن را ترجیح می دهند.  از این رو برای استفاده از این قابلیت قطعا به نصب درایور تاچ‌پد نیاز است. نصب درست این درایور اهمیت بسیار زیادی دارد. نصب کردن درایور تاچ پد باید دقیق، اصولی و کاملا درست انجام شود تا بتوان از آن استفاده کرد. به همین دلیل در این مطلب نحوه نصب درایور تاچ پد را در لپ تاپ های ایسر بررسی می کنیم تا با استفاده از این آموزش بتوان از این قابلیت در این دستگاه ها بهره برد.

نصب درایور تاچ پد

تغییر تنظیمات لپ تاپ برای نصب درایور تاچ پد

در اولین قدم برای نصب کردن درایور تاچ پد باید وارد تنظیمات لپ تاپ شد و در این بخش یک سری تغییرات را انجام داد. تغییر تنظیمات باید در بخش Device Manager سیستم انجام شود. Device Manager را می توان در بخش استارت پیدا کرد. بعد از ورود به این قسمت، باید قسمت Mice and other pointing devices را پیدا کرده و روی آن دو مرتبه کلیک کنید.

حال در قسمتی که مربوط به منوی تاچ پد است، گزینه ای که مربوط به آپدیت کردن درایور آن است را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. این گزینه به آپدیت کردن درایور یا نصب آن کمک کرده و می توان با استفاده از آن از تاچ پد استفاده کرد. گزینه ای با عنوان Search automatically for updated driver software وجود دارد که می توان از آن برای پیدا کردن آپدیت های احتمالی موجود کمک گرفت. خود گزینه تاچ پد را نیز می توان از طریق منوی آن فعال را غیر فعال کرد.

نصب درایور تاچ پد دقیق روی لپ تاپ

در کنار نصب درایور تاچ‌پد در لپ تاپ ایسر، یک گزینه دیگر را هم می توان امتحان کرد. تاچ پد دقیق ویژگی منحصر به فردی است که در لپ تاپ های جدید تر قابل استفاده است. با این حال می توان از آن در سایر مدل ها نیز استفاده کرد و برای این منظور باید درایور آن را دانلود و نصب کرد. این تاچ پد که به صورت ویژه توسط مایکروسافت طراحی شده است، دقت عملکرد بسیار بالایی دارد و می توان با انجام یکسری تنظیمات تاچ پد در لپ تاپ از ویژگی های لمس دو انگشتی و سایر حرکات و ژست های حرکتی به خصوص بهره برد.

برای استفاده از این درایور، باید ابتدا در بخش تنظیمات دستگاه نام سازنده آن را پیدا کرد و سپس با یک سرچ ساده، درایور های تاچ پد دقیق اختصاصی برای سیستم مورد نظر را پیدا کرد. با دانلود و نصب آن می توان از این ویژگی نیز روی سیستم خود بهره برد. برای نصب کردن درایور تاچ پد دقیق باید آن را جایگزین درایور تاچ پد قبلی سیستم کرد.

در صورتی که نتوانستید تاچ پد دستگاه خودرا به درستی راه اندازی کنید، می توانید از کمک تکنسین های نرم افزاری واحد تعمیر لپ تاپ ایسر کمک بگیرید. ممکن است اشکالی در نحوه نصب درایور وجود داشته باشد.

3/5 (2 امتیاز)