اشتراک گذاری

خرابي سوکت شارژ لپ تاپ ايسر

خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر مسئله ای مهم است که در صورت عدم ترمیم به موقع، ممکن است موجب آسیب دیدگی باتری یا دیگر قطعات لپ تاپ شود. جک شارژر یا اصطلاحا سوکت شارژ لپ تاپ، شارژر را به دستگاه و سپس منبع تغذیه وصل می کند و اگر ایرادی داشته باشد، دیگر اجزا را نیز در معرض آسیب دیدگی قرار می دهد. در ادامه ضمن بررسی موارد خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر، نکاتی را در خصوص نحوه تعمیر این بخش معرفی می کنیم.

دقت کنید که تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ acer و سایر برندها نیاز به تجهیزات مخصوصی داشته و باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در صورت نیاز به دریافت خدمات در این زمینه می توانید با تیم تعمیر لپ تاپ در نمایندگی ایسر مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر

دلایل خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر

سوکت شارژ لپ تاپ به دلایل مختلفی آسیب دیده و بر پروسه شارژ دستگاه و بعضا سلامتی باتری، شارژ و مدار تغذیه نیز تاثیر منفی می گذارد. گاهی به دلیل وارد و خارج کردن اشتباه شارژر، سوکت دچار شکستگی یا کج شدگی شده و آسیب می بیند. در برخی موارد به دلیل استفاده بیش از حد، سوکت مستهلک شده و عملا غیرقابل استفاده می شود.

کشیده شدن سیم شارژر و وارد آمدن ضربه و همچنین نوسانات الکتریکی شدید هم عوامل دیگری هستند که موجب خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر و سایر برندها می شوند. بهتر است در این شرایط از یک تعمیرکار لپ تاپ برای بررسی و تعمیر یا تعویض جک شارژ کمک بگیرید. پیشنهاد می شود مقاله آموزش شارژ کردن لپ تاپ به روش صحیح را مطالعه کنید.

انواع خرابی پورت شارژ لپ تاپ acer

خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر معمولا به این صورت است که سوکت آسیب دیده و عملیات شارژ به درستی انجام نمی شود. مثلا ممکن است لپ تاپ به طور کلی شارژ نشود. گاهی هم سوکت مدام قطع و وصل شده و به دنبال آن شارژ لپ تاپ هم به صورت مقطعی و بریده بریده انجام می شود. 

در برخی موارد هم سوکت شکسته و اصلا نمی توان شارژر را در آن جای داد. نفوذ آب به داخل پورت شارژ و از کار افتادن این بخش هم یکی دیگر از انواع خرابی جک شارژر لپ تاپ است.

خرابی سوکت شارژ لپ تاپ

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ ایسر

در صورت خرابی سوکت شارژ لپ تاپ ایسر یا هر برند دیگری، باید در اولین فرصت اقدام به تعمیر یا تعویض این بخش نمود. طولانی شدن خرابی این قطعه و عدم تعمیر آن مشکلات جدی در دستگاه ایجاد کرده و حتی ممکن است موجب خرابی باتری یا منبع تغذیه شود. گاهی برای تعمیر پورت شارژ لپ تاپ acer، نیاز به لحیم کاری است. در برخی موارد که برد دچار سوختگی یا ترک شده باشد، مسئله جدی تر بوده و نیاز به اقدامات تخصصی تری است.

اگر جک به صورت فیزیکی آسیب دیده باشد، راهی جز تعویض کردن آن وجود ندارد. در هر صورت تکنسین های تعمیر لپ تاپ ایسر، برای عیب یابی دقیق و تعمیر یا در صورت نیاز تعویض جک شارژر در خدمت شما هستند. شما می توانید به صورت 24 ساعته با نمایندگی تعمیر لپ تاپ acer تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، در جریان نحوه دریافت خدمات نیز قرار بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)