اشتراک گذاری

تعمیر ویبره تبلت ایسر

یکی از اشکالات مشاهده شده در تبلت های امروزی، مشکل کار نکردن ویبره است. خرابی ویبره تبلت ممکن است به دلیل وجود اشکال سخت افزاری و یا نرم افزاری در این بخش از دستگاه اتفاق بیفتد که تعیین این مسئله –یعنی سخت افزاری یا نرم افزاری بودن علت کار نکردن ویبره- نیاز به بررسی دستگاه و تنظیمات مرتبط با این بخش دارد. خوشبختانه تعمیر خرابی‌های پیش آمده در ویبره تبلت کار چندان سختی نیست و با اندک دستکاری قابل انجام است. تعویض ویبره کار چندان دشوار و یا زمانبری نیست و با اندک دستکاری در سخت افزار دستگاه توسط کارشناسان تعمیر تبلت در نمایندگی ایسر قابل انجام است. جهت تعمیر ویبره تبلت ایسر ، توصیه می‌شود ابتدا بخش نرم افزاری مربوطه بررسی گردد و از فعال بودن ویبره تبلت ایسر اطمینان حاصل شود.

تعمیر ویبره تبلت ایسر

آموزش تعمیر ویبره تبلت ایسر

نخستین گام جهت تعمیر مشکل ویبره تبلت ایسر ، تشخیص علت اشکال پیش آمده در بخش های مرتبط با این بخش از تبلت است. برای این کار بهتر است ابتدا بخش نرم افزاری مرتبط با ویبره تبلت را بررسی نمایید. در صورتی که تنظیمات مرتبط با ویبره به درستی انجام شده باشد، احتمالا اشکال پیش آمده در دستگاه مربوط به بخش سخت افزاری ویبره است.

در صورت ضعیف بودن ویبره احتمالا نیاز به تعویض موتور ویبره است. جهت اطمینان از این وضعیت قطعات مسیر ویبره و آی سی درایور بررسی خواهد شد. در صورتی که ویبره به طور متوالی و خود به خود می‌زند، احتمالاً دستگاه شما به دلیل آبخوردگی، دچار این اشکال شده است.

برای رفع این اشکال برد چک شده و قطعات آبخورده سرویس و یا تعویض می‌گردند. در صورت بد کار کردن ویبره، احتمالا نیاز تعویض کامل موتور ویبره باشد. چرا که این ایراد به دلیل خرابی خود ویبره پدید می‌آید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از تبلت با حضور در مرکز تعمیر تبلت ایسر قابل دریافت است.

درصورت ایراد در انتقال صدا، می توانید برای تعمیر میکروفون تبلت خود نیز اقدام کنید. 

نحوه تعمیر ویبره تبلت

پیشنهاداتی برای تعمیر ویبره تبلت ایسر

برای تعمیر این بخش از دستگاه ابتدا مطمئن گردید که ویبره روشن است یا خیر. در صورت عدم اطلاع از اینکه مشکل پیش آمده سخت افزاری است یا نرم افزاری، می‌توانید #7353#* یا #0#* را شماره‌گیری کنید. با شماره‌گیری این اعداد، به شما اعلام خواهد شده که اشکال پیش آمده در ویبره تبلت به دلیل عیوب نرم افزاری است یا سخت افزاری. روش دیگری که می‌توانید برای تعمیر ویبره استفاده نمایید، وارد کردن کد دستوری #9900#* است.

نکته آخر آنکه برای فعال کردن ویبره می‌توانید از طریق notifications در messaging اقدام نمایید. در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره تبلت با راهکارهای ارائه شده در بخش فوق برطرف نشد، اشکال پیش امده در این بخش از دستگاه به احتمال زیاد سخت افزاری است و نیاز به تعویض ویبره دستگاه است. جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر ویبره تبلت توصیه می‌شود به مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر تبلت ایسر مراجعه نمایید.

5/5 (1 امتیاز)