اشتراک گذاری

آموزش افزایش سرعت ویندوز 10

ویندوز 10، آخرین نسخه ارائه شده از سوی کمپانی بزرگ مایکروسافت است. کاربران این سیستم عامل می‌دانند که رابط کاربری این نسخه در قیاس با نسخه‌های پیشین، پیشرفت بسیاری کرده است. با این وجود بسیاری از کاربران، گلایه‌هایی از کند بودن سرعت این سیستم عامل در برخی شرایط مطرح کرده‌اند. اما دلیل این افت سرعت چیست؟ چه کارهایی برای افزایش سرعت ویندوز 10 انجام دهیم؟ اگر از کاربران ویندوز 10 باشید حتما شاهد افکت های گرافیکی متعدد موجود در ویندوز 10 بوده‌اید. 

این افکت های گرافیکی تقریبا در تمامی بخش های رابط کاربری حضور دارند و برای زیباسازی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. حضور این افکت‌ها در واقع یکی از اصلی‌ترین علل کند شدن سرعت ویندوز 10 است. چرا که افکت های موجود، برای فعالیت نیاز به پردازش‌های خاص دارند و همین پردازش‌ها بر روی سرعت و عملکرد سیستم عامل تاثیر منفی می گذارند.

خوشبختانه ویندوز 10 به کاربران این امکان را داده است که در صورت تمایل، این افکت ها را غیرفعال کنند. غیرفعال کردن فعالیت این افکت ها در نهایت افزایش سرعت ویندوز 10 را موجب خواهد شد. در مقاله‌ی پیش رو شیوه غیرفعال کردن این افکت ها آموزش داده خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی ایسر تماس بگیرید.

آموزش-افزایش-سرعت-ویندوز-10

افزایش سرعت ویندوز 10 با غیرفعال کردن افکت های گرافیکی

آنچه که با غیرفعال کردن افکت های گرافیکی رابط کاربری ویندوز 10 اتفاق خواهد افتاد، بهبود سرعت لپ تاپ و روان شدن گشت و گذارها میان منوها یمختلف خواهد بود. ضمن آنکه کاربر به شکل محسوسی افزایش سرعت ویندوز 10 را متوجه خواهد شد. برای غیرفعال کردن افکت های گرافیکی موجود در ویندوز 10 کافی است تا مراحل درج شده در بخش زیر اجرا شود:

  • بر روی Computer کلیک راست نمایید و وارد بخش Properties گردید.
  • گزینه Advanced system settings را از سمت چپ صفحه‌ی باز شده، انتخاب نمایید.
  • در پنجره جدید از قسمت Performance بر روی Settings کلیک نمایید.
  • از طریق سربرگ Visual Effects، یکی از چهار مود موجود را برای نحوه نمایش افکت های گرافیکی انتخاب کنید.
  • گزینه OK را انتخاب نمایید تا تغییرات انجام شده در تنظیمات بر روی لپ تاپ شما ذخیره شود.
افزایش-سرعت-ویندوز-10-با-غیرفعال-کردن-افکت-های-گرافیکی

این مقاله را از قلم نیندازید : آموزش فعال کردن حالت خدا در ویندوز

بررسی 4 حالت Visual Effects ویندوز 10

در منوی Visual Effects ویندوز 10، چهار حالت برای کاربر به نمایش درمی‌آید. کاربر می‌تواند با توجه به نایز و سلیقه‌ی خویش یکی از این چهار افکت را انتخاب کرده و روی دستگاه فعال کند. با انتخاب گزینه اول این اختیار به ویندوز داده می‌شود تا با درنظر داشتن نوع دیوایس، یکی از افکت ها را فعال و یا غیرفعال کند. گزینه دوم، همه افکت های گرافیکی را فعال و گزینه سوم همه را غیرفعال می کند. افکت چهارم که Custom نام دارد، به کاربر این امکان را می‌دهد تا به صورت منوآل، افکت های نمایش داده شده در لیست را فعال یا غیرفعال کند. همانگونه که گفته شده غیرفعال کردن این افکت ها موجب افزایش سرعت ویندوز 10 خواهد شد. بنابراین می‌توانید در ویندوز 10 گزینه سوم این بخش یعنی Adjust for best performance را انتخاب کرده و با این کار سرعت ویندوز 10 را تا حدی ارتقا دهید.

بررسی-4-حالت-Visual-Effects-ویندوز-10

نمایندگی لپ تاپ ایسر

نمایندگی لپ تاپ ایسر، ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با لپ تاپ های این برند اعم از فروش، تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات به کاربران و متقاضیان گرامی است. نمایندگی Acer با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی فراهم گشته است.

خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر توسط تیمی از کارشناسان متخصص و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات انجام می‌پذیرد. نمایندگی ایسر اصولی چون سرعت، کیفیت و  اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را وظیفه خود می‌داند.

5/5 (1 امتیاز)