اشتراک گذاری

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر، با استفاده از متریال مرغوب و در تخصصی ترین سطح توسط تیم تعمیر لپ تاپ نمایندگی ایسر در مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. خمیر سیلیکون سی پی یو CPU یا گرافیک GPU لپ تاپ، ماده ای بسیار مهم است که فاسد شدن آن موجب افزایش دمای دستگاه می شود. تعویض خمیر سی پی یو لپ  تاپ ایسر و دیگر برندها زمانی انجام می شود که دمای لپ تاپ بالا رفته و فن در عین سالم بودن، قادر به خنک کردن دستگاه نیست. با این کار عملکرد پردازنده به حالت عادی بازگشته و دمای لپ تاپ به تعادل می رسد. در ادامه نحوه تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر، کاربرد این ماده و نحوه دسترسی به آن را مفصلا بررسی می کنیم. 

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر

تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر چه موقع انجام می شود؟

ماده ای که تحت عنوان خمیر سیلیکون در لپ تاپ ها به کار رفته است، در مواجهه با عواملی همچون گرما، سرما، رطوبت و… خاصیت خود را از دست داده و یا به طور کلی تغییر حالت می دهد. این ماده فاسد شدنی است و پس از مدتی دیگر به خوبی قبل کار نمی کند. وقتی حرارت لپ تاپ بر اثر عواملی همچون اجرای برنامه های سنگین افزایش پیدا می کند، این حرارت توسط خمیر سیلیکون جذب می شود. تکرار این مسئله، به مرور خاصیت این خمیر را کاهش داده و مشکلاتی را در عملکرد سیستم ایجاد می کند. بنابراین ممکن است ببینید که لپ تاپ شما هنگام اجرای برنامه ها بیشتر از حد معمولا داغ می شود. در این شرایط اگر مطمئن هستید که فن سالم است، باید اقدام به تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل داغ شدن لپ تاپ

ابزار مورد نیاز برای تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ acer

تعویض خمیر cpu لپ تاپ ایسر و سایر برندها به ابزار و تجهیزات مخصوص نیاز دارد. بدین منظور نیاز به ابزاری برای باز کردن لپ تاپ است که عمدتا شامل چند پیچ گوشتی می شود. خمیر سیلیکون یا پد گرماگیر، متریال دیگری است که باید بالاترین کیفیت را داشته باشد. دستمال یا پارچه نرم، الکل صنعتی و ابزاری شبیه به کارت تلفن برای جداسازی خمیر قدیمی و زدن خمیر جدید هم دیگر ابزاری هستند که برای تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر مورد نیاز هستند.  

برای عوض کردن خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر باید به ترتیب زیر عمل شود:

 1. خاموش کردن لپ تاپ
 2. بیرون آوردن باتری
 3. باز کردن درب پشتی لپ تاپ
 4. جداسازی هارد و درایو نوری
 5. جداسازی قاب و کیبورد
 6. برداشتن فن و دسترسی به پردازنده یا کارت گرافیک
 7. باز کردن هیت سینک (فلز مس نارنجی رنگ روی CPU یا GPU)
 8. دسترسی به پردازنده در ادامه مراحل تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ ایسر
 9. باز کردن پیچ های روی هیت سینک
 10. برداشتن خمیر سیلیکون (به هیچ عنوان از چاقو و اشیاء تیز استفاده نکنید)
 11. پاک کردن باقی مانده خمیر با استفاده از الکل
 12. ریختن و پخش کردن خمیر سیلیکون روی CPU یا GPU
 13. بستن هیت سینک، فن و دیگر بخش های باز شده لپ تاپ
 14. روشن کردن لپ تاپ و تست خمیر جدید با اجرای چند برنامه سنگین

برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه می توانید به صورت شبانه روزی با تیم تعمیر لپ تاپ ایسر مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)