اشتراک گذاری

آموزش فیلم گرفتن از صفحه لپ تاپ در ویندوز 10 بدون نصب نرم‌افزار

گاهی‌اوقات لازم است که برای ساخت فیلم‌های آموزشی یا ضبط مراحل یک بازی در لپ تاپ از صفحه‌نمایش آن فیلم بگیریم. تاکنون نرم‌افزارهای فوق‌العاده‌ای مانند: Snagit و Camtasia برای فیلم‌برداری از صفحه‌نمایش لپ تاپ معرفی شده‌اند. منتهی ویندوز 10 این امکان را به کاربران خود داده است که بتوانند بدون نصب نرم‌افزار بر روی لپ تاپ خود از صفحه‌نمایش آن فیلم بگیرند. اگر شما هم بر روی لپ تاپ ایسر خود از ویندوز 10 استفاده می‌کنید و نمی‌دانید چگونه باید بدون نصب نرم‌افزار بر روی آن از صفحه‌نمایشش فیلم بگیرید، ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است نحوه فیلم گرفتن از صفحه لپ تاپ در ویندوز 10 را به شما آموزش دهیم.

فیلم گرفتن از صفحه لپ تاپ

نحوه فیلم گرفتن از صفحه لپ تاپ در ویندوز 10

برای فیلم گرفتن از صفحه لپ تاپ در ویندوز 10 بدون اینکه نیاز به نصب نرم‌افزاری بر روی لپ تاپ ایسر داشته باشید، می‌توانید از ابزار Xbox خود ویندوز استفاده کنید. برای استفاده از این نرم‌افزار مراحل زیر را دنبال کنید:

1. در قسمت سرچ ویندوز عبارت “Xbox app” را تایپ کنید.

2. زمانی که در برنامه Xbox هستید، کلید‌های “Win+G” را به صورت هم‌زمان فشار دهید تا پیغام “Do you Want to Open Game bar”  نمایش داده شود.

3. سپس گزینه Yes را انتخاب کنید.

4. اکنون کادری به شما نمایش داده می‌شود که شامل آپشن‌هایی برای عکس‌برداری، فیلم‌برداری و تنظیمات است.

5. با انتخاب گزینه قرمزرنگ رکورد، پروسه فیلم‌برداری آغاز خواهد شد.

6. توجه داشته باشید فیلم‌هایی که با این ابزار از صفحه‌نمایش لپ تاپ ضبط می‌کنید در مسیر C/Users/Videos/Captures ذخیره می‌شوند.

3.6/5 (27 امتیاز)