اشتراک گذاری

کارت گرافیک Intel Arc در لپ تاپ Acer Swift X

سال ها است که رقابت اصلی در تولید پردازنده های گرافیکی بین دو شرکت AMD با پردازنده های Radeon و شرکت Nvidia با پردازنده های سری RTX (جدیدترین سری های این شرکت) بسیار تنگاتنگ پیش می رود. اما به نظر می رسد، کارت گرافیک Intel Arc در لپ تاپ Acer Swift X، خبر از ورود رقیبی جدید و کهنه کار در تولید پردازنده به این رقابت میدهد.

کارت گرافیک Intel Arc در لپ تاپ Acer Swift X

بیشتر بخوانید: بهترین لپ تاپ ایسر 2021

استفاده از کارت گرافیک Intel Arc در لپ تاپ Acer Swift X (تنها در نسخه 16 اینچی)

Acer Swift X لپ تاپ جالبی است. در نگاه اول، شاید این لپ تاپ تا حدی ساده به نظر برسد. یک لپ تاپ ساده، باریک با رنگ های جالب در قاب پشتی. اما با کمی کنکاش در سخت افزار جا گرفته در دردرون این لپ تاپ، این محصول به دستگاهی همه فن حریف تبدیل می شود که ارزش پول خرج کردن را دارد. اما این نظر از کجا حاصل شده است؟ زیرا Swift X تنها با 1.4 کیلوگرم وزن (وزنی معادل یک مک بوک پرو 13 اینچی)،به پردازنده ای 12 هسته ای نسل 12 اینتل، 16 گیگابایت رم DDR5 و 1 ترابایت حافظه SSD را با خود یدک میکشد. علاوه بر همه اینها، شما در این لپ تاپ به پردازنده گرافیکی 3050 Ti نیز دسترسی دارید.

در صورتی که با مشکل گرمایشی مواجه نشوید، این میزان از قدرت برای اجرای هر برنامه سنگین و یا حتی بازی های روز در رزولوشن محدودتر و تعداد فریم خوب، کافی است. شاید شاسی آلومینیومی این لپ تاپ سبک باشد ، اما در مقایسه با دیگر رقبا، شاید نتوان بر باریکی طراحی آن تاکید زیادی داشت. نکته دیگر در رابطه با این لپ تاپ این است که ایسر در رابطه با عمر باتری این لپ تاپ اطلاعاتی ارائه نداده است که با در نظر گرفتن پردازنده گرافیکی مستقل و رزولوشن بالای صفحه نمایش 14 اینچی () می تواند کمی نگران کننده باشد.

فناوری های به کار رفته در Intel Arc Graphics

اما هیجان اصلی و دلیل خبرساز شدن این لپ تاپ در نسخه 16 اینچی آن است. در این نسخه از یک پردازنده نسل 12 اینتل و پردازنده مستقل (غیر مجتمع) اینتل یعنی Intel Arc Graphics استفاده شده است. در حال حاضر چیزی که از این پردازنده گرافیکی می دانید این است که این محصول از فناوری سایه‌زنی مش، سایه‌زنی با نرخ متغیر، ارتقاء مقیاس ویدئو، ردیابی بلادرنگ پرتوها و شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند.

به غیر از این مورد، نسخه 16 اینچی تفاوت چندانی با محصول خواهر خود (نسخه 14 اینچی) ندارد. البته میزان رم در این نسخه به 16 گیگابایت محدود شده است، اما هر دو از باتری 59 وات ساعتی بهره برند که باید منتظر عملکرد آن در واقعیت باشیم. به نظر می رسد ایسر تصمیم دارد تا برای ارائه رسمی Acer Swift X به بازار تا زمان اعلام رسمی اینتل برای پردازنده های مستقل خود صبوری کند. پس باید هنوز برای دسترسی به این محصول هیجان انگیز منتظر باشیم.  

شما عزیران می توانید در صورت بروز ایراد در هر یک از عملکردهای لپ تاپ خود از جمله امور مربوط به کارت گرافیک، با واحد تعمیرات لپ تاپ acer تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)