اشتراک گذاری

تاریخچه شرکت ایسر

کیست که در بازار به دنبال قیمت معقول و کیفیت بالا و یک برند مطمئن که همیشه در حال رشد و اصلاح خطاهای گذشته است نباشد؟ تاریخچه شرکت ایسر نشان می دهد همه این عوامل در طول زندگی 48 ساله این برند حضور همیشگی داشته اند. به همین دلیل، می توان باور کرد یک برند با سرمایه 25 هزار دلاری و 11 کارمند به شرکتی تبدیل شود که 5400 کارمند با غول های چینی و کره ای رقابت می کند.

در این مطلب می خواهیم به حدود پنجاه سال قبل برگردیم و ببینیم چطور این تولید کننده مشهور لپ تاپ، کامپیوتر، انواع مانیتور و سخت افزارهای دیگر به ایسری تبدیل شده که این روزها می بینیم. بنابراین با ما همراه باشید.

تاریخچه شرکت ایسر | تاسیس

ایسر در سال 1976 توسط «استن شیه» متولد شد! این شرکت تایوانی با تولید کامپیوترهای شخصی که قابلیت دسترسی به بازارهای جهانی رو برای کاربرها فراهم می کرد، پا به بازار تکنولوژی گذاشت و طی یک دهه جایگاه خودش را در بازار تایوان تثبیت کرد و به بازارهای ژاپن و آلمان هم پا گذاشت. در سال 1985، شیه شعبه های خود در ژاپن و آلمان را هم افتتاح کرد تا اولین نقطه شگفت انگیز را در تاریخچه شرکت ایسر ثبت کند.

1987 یعنی دو سال بعد از ورود به بازارهای بین المللی، بخش جدیدی به این شرکت اضافه شد که وظیفه اش طراحی و تولید چیپست برای کامپیوترها بود. از مهمترین نقاط قوت شرکت ایسر بازاریابی دقیق و نیازسنجی صحیحی بود که باعث می شد هر حرکت این شرکت در راستای رقم زدن تجربه های بهتر برای کاربران باشد و مشکلات هر محصول به سرعت در نسخه های بعدی رفع شوند.

این مقاله برای شما مفید است : تعمیر ایسر

تاریخچه شرکت ایسر | رشد بین المللی

بدون شک یکی از نقاط اوج تاریخچه شرکت ایسر سال 1988 بود. بعد از ایجاد شعبه های دوم و سوم در آسیا و اروپا، ایسر با خرید یک شرکت هلندی و یک مجموعه تولید کننده ریز رایانه در آمریکا، توانایی خودش در تولید محصولات دیجیتالی را افزایش قابل توجهی بدهد. با این پیشرفت ها ایسر به مرور در جهان مطرح شد و چندین متخصص تکنولوژی در سراسر دنیا کیفیت محصولات ایسر را تایید کردند.

ایسر هرگز و بعد از هیچ موفقیتی متوقف نشد. مطرح شدن نام این شرکت در دنیا سکوی پرش دیگری برای صاحبان آن ایجاد کرد و شیه و تیمش در 1989 وارد فرایند همکاری با یک شرکت در تگزاس شدند. همکاری این شرکت ها متجر به تولید تراشه های حافظه شد. آغاز دهه 1990 میلادی نیز با اضافه شدن شرکت کامپیوتری آلتوس به شرکت های زیر مجموعه برند ایسر همراه بود.

آزمایشگاه های تخصصی ایسر در سال 1991 یک فناوری جدید به نام ChipUp TM را گسترش دادند و سه سال بعد آن را به اینتل فروختند. در پایان بخش جولان ایسر در جهان باید بگوییم که دفتر مرکزی این شرکت در سال 1992 به سنگاپور انتقال پیدا کرد.

تاریخچه برند ایسر | بحران

سال 2000 سالی بود که بالاخره عقربه زمان سنج تاریخچه شرکت ایسر نشان می داد بحران در راه است. ایسر در کشورها و قاره های مختلفی شعبه داشت و هر کدام مسئول تولید و فروش بخشی از محصولات این برند بزرگ بودند؛ در صورتی که سازماندهی بخش ها و نیروهای این شرکت تغییر خاصی نکرده بود.

استن شیه با وجود افت 20 درصدی حاشیه سود ایسر و ریزش قابل توجه سهام با باز طراحی و سازماندهی متفاوت کارکنانش توانست نظر سهام داران را دوباره جلب کند. تقسیم بندی کارکنان این شرکت در سه بخش Wistron، Acer و BenQ از فرو رفتن شرکت عریض و طویل ایسر در مرداب بحران مدیریت جلوگیری کرد. به طوری این شرکت دوباره از سال 2001 به رشد و پیشرفت خودش ادامه داد.

تاریخچه ایسر در هزاره دوم میلادی

کمی بعد از اینکه شیه با موافقیت ایسر را  از بحران سازماندهی عبور داد، مدیرعاملی این برند بزرگ که حالا در بیش از 100 کشور فعالیت دارد به مدیرعامل شعبات اروپا و آمریکا یعنی «فرانکو لانچی» واگذار شد. ایسر پس از گذراندن بحران و تغییر مدیریت باز هم به پیشرفت و توسعه ادامه داد و پس از خریدن چندین شرکت دیگر در سال 2007 اولین تلفن هوشمند خود را هم تولید کرد.

فعالیت این شرکت همچنان ادامه دارد و ایسر با تمرکز بر تولید یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین ابزارهای دیجیتالی دنیا یعنی لپ تاپ، بخش قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر نمایندگی ایسر یکی از برند های معروف دنیاست.

5/5 (1 امتیاز)