اشتراک گذاری

چرا کامپیوتر ایسر دانلود نمی‌کند؟

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد دانلود کردن فایلی را با استفاده از مرورگرهای کامپیوتر ایسر خود داشته باشید، اما موفق به این کار نشده باشید. بروز این اشکال، یعنی دانلود نکردن کامیپوتر ایسر و البته سایر کامپیوترهای مورد استفاده-، به علل مختلفی اتفق می‌افتد که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد.

برای مثال ممکن است شما روی یک لینک برای دانلود فایل کلیک کنید اما کامپیوتر هیچ واکنشی به درخواست شما نشان ندهد و کار دانلود را آغاز نکند. در وضعیتی دیگر ممکن است پنجره ی Save As ظاهر شود و به سرعت از بین برود. اگر شما نیز نمی‌توانید فایلی را از اینترنت دانلود کنید و یا آن را ذخیره کنید یا اصلا آن را با استفاده از اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم، اپرا و سایر مرورگرها در ویندوز 10/8/7 اجرا کنید به احتمال زیاد دنبال کردن این مقاله در رفع این اشکال به شما کمک کند.

در صورت بکارگیری روش‌های درج شده در این مقاله و تداوم اشکال پیش آمده در کامپیوتر مورد استفاده‌تان، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در نمایندگی ایسر تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. سرویس‌های مرتبط با تعمیر کامپیوتر ایسر به صورت سرویس در محل نیز قابل دریافت است.

دانلود نکردن کامپیوتر ایسر

بررسی علل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر

به طور کلی دانلود نکردن کامپیوتر ایسر به علل مختلفی اتفاق می‌افتد که غالب این علل در راستای محافظت از کامپیوتر و جلوگیری از آلوده شدن آن به ویروس‌ها و فایل های ناامن است. برای مثال مرورگر اینترنت اکسپلورر، Attachment Manager را برای محافظت از کامپیوتر شما در برابر فایلهای ضمیمه ناامن و بارگیری اینترنتی، توسط شناسایی نوع فایل و تنظیمات امنیتی مربوطه استفاده می‌کند.

گاهی اوقات، به دلایلی ممکن است شما برای دانلود هر گونه فایل از اینترنت مجاز نباشید. علت های متعددی می توانند موجب این اتفاق شده باشند که در این بخش شیوه رفع برخی از آنها و رفع مشکل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر آموزش داده می‌شود.

رفع مشکل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر

برای رفع مشکل دانلود نشدن فایل ها توسط کامپیوتر توصیه می‌شود روش ها و راهکارهای درج شده در بخش زیر را امتحان نمایید. در صورت بکارگیری روش‌های زیر و تداوم اشکال پیش آمده در کامپیوتر مورد استفاده‌تان، توصیه می‌شود با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات ایسر تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. سرویس‌های مرتبط با تعمیر کامپیوتر ایسر به صورت سرویس در محل نیز قابل دریافت است.

نکات مهم برای رفع مشکل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر

1. نخستین توصیه برای رفع مشکل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر، بررسی اتصال اینترنت دستگاه است. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما در وضعیت شرایط کاری یا همان working condition قرار دارد.

2. توصیه دیگری که برای رفع مشکل دانلود نشدن فایل ها توسط کامچیوتر ایسر وجود دارد، پاک کردن و چک این موارد است: پاک کردن کش اینترنت Internet Cache، فایل‌های موقت Temporary Files، کوکی‌ها Cookies، تاریخچه History و مواردی از این دست.

پاک کردن این موارد با استفاده از ابزار پاک کردن دیسک Disk Cleanup tool ، CCleaner یا UI مرورگر داخلی امکان پذیر است. پس از پاک کردن موارد مذکور، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کرده و دانلود کردن را آغاز کنید.

3. توصیه دیگر آن است که از نام پیش فرض برای ذخیره کردن file استفاده نکنید. ذخیره فایل ها به عناوین دیگر یعنی تعویض نام فایل ها ،ممکن است کمک کننده باشد.

دیگر نکات مهم:

4. مورد دیگری که برای رفع مشکل دانلود نکردن کامپیوتر ایسر از سوی کارشناسان تعمیر کامپیوتر ایسر توصیه می‌شود انتخاب مکان دیگری برای ذخیره سازی فایل ها است. این روش را امتحان کنید و ببینید که آیا این روش در فعالسازی روند دانلود به کامپیوتر شما کمک می کند یا خیر. پیشنهاد این روش از ان روست که احتمال دارد پوشه انتخابی جهت ذخیره شدن فایل ها، خراب شده باشد یا فضای کافی روی دیسک موجود نباشد.

5. در صورتی که برای دانلود کردن از نرم افزارهای مرتبط با این کار یک مثلاً Download Manager یا غیره استفاده می‌کنید، آن را برای چند دقیقه غیرفعال کرده و مجدداً فعال نمایید. پس از این کار دانلود را ادامه دهید و ببینید که آیا مشکل حل میشود یا باید راه دیگری امتحان کرد.

6. در صورتی که از سالم بودن فایل مطمئن هستید بایستی فایروال و نرم افزار آنتی ویروس خود را به طور موقت غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن این موارد مجدد دانلود شدن یا نشدن فایل مدنظرتان را امتحان و بررسی نمایید.

3/5 (1 امتیاز)