اشتراک گذاری

چرا تبلت ایسر داغ می کند

از آنجا که در تمامی وسایل برق یا الکترونیکی مجموعه ای از قطعات ، مدارها و نیروی الکتریسیته وجود دارد بنابراین گرم شدن دستگاه امری عادی و طبیعی است. اما این موضوع زمانی دردسر ساز می شود که وسیله هایی مانند تبلت ایسر یا دیگر برندها بیش از حد گرم شده یا به عبارتی داغ می کنند. اگر میخوای بدونی چرا تبلت ایسر داغ می کند با ما همراه باشید.

داغ کردن تبلت ایسر یا سایر برندها باعث می شود تا عملکرد دستگاه نیز با اختلال مواجه شود به طوری که کاربر قادر نباشد حتی کارهای ساده و روزمره ی خود را با این وسیله انجام دهد اما گرم شدن بیش از حد تبلت دلایل مختلفی دارد که همه ی آنها را در این مطلب برای شما توضیح می دهیم. برای تعمیر تبلت ایسر خود با نمایندگی ایسر تماس بگیرید.

چرا تبلت ایسر داغ می کند

دلایل داغ کردن تبلت ایسر

شارژ شدن بیش از حد باتری

یکی از مواردی که می توان در پاسخ به سوال” چرا تبلت ایسر داغ می کند ” مطرح کرد ، شارژ شدن بیش از حد باتری است. در همه وسایلی که از باتری استفاده می کنند اگر هنگامی که شارژ دستگاه پر شده و به %100 می رسد باز هم از آن استفاده کنید جریان برق درون وسیله بالا رفته و در نتیجه داغ می کند.

البته امروزه در بسیاری از تبلت ها و یا موبایل ها ، شارژر به گونه ای طراحی شده است که وقتی درصد باتری به 100 می رسد خود به خود آداپتور جریان برق را قطع می کند اما با این حال پیشنهاد افراد متخصص در این زمینه این است که هنگام پر شدن باتری تبلت ، آن را از شارژ جدا کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : کند شدن سرعت تبلت ایسر

قرار گرفتن تبلت در معرض نور آفتاب

یکی از دلایل داغ کردن تبلت ایسر ، قرار گرفتن آن در معرض نور آفتاب است. یعنی هنگامی که قصد دارید از تبلت خود به مدت طولانی استفاده کنید و یا برعکس آن را به مدت طولانی در جایی قرار دهید بهتر است مکانی را انتخاب کنید که مستقیم در معرض نور آفتاب نباشد.

برنامه های بدون استفاده

مورد بعدی که می توان در پاسخ به سوال” چرا تبلت ایسر داغ می کند ” مطرح کرد ، برنامه ها یا اپلکیشن هایی است که شاید شما از آنها حتی در طول یک سال هم استفاده نکنید. این اپلیکیشن ها حافظه زیادی از تبلت را اشغال کرده و باعث می شوند فضا برای اجرای سایر برنامه های مهم دیگر وجود نداشته و یا کمتر باشد در چنین شرایطی به رم و هارد دستگاه فشار آمده و در نتیجه شما شاهد داغ کردن تبلت ایسر خود خواهید بود.

اجرای چندین برنامه به طور همزمان

اجرای چندین برنامه به طور همزمان نیز از دیگر دلایل داغ کردن تبلت ایسر یا سایر برندها است. زیرا انجام این کار نیازمند پردازش های قوی از سمت هارد دستگاه بوده که در نتیجه چنین پردازش های مضاعفی به تبلت فشار آمده و داغ می کند.

زیاد بودن نور صفحه

اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که عادت دارید هنگام کار با تبلت نور صفحه ی آن را زیاد کنید باید بدانید این کار باعث می شود تا بخش اعظمی از شارژ باتری صرف تامین انرژی برای روشنایی صفحه نمایش دستگاه شود. همین موضوع باعث می شود تا تبلت ایسر شما خیلی زود داغ کرده و این حرارت در همه جای دستگاه پخش شود.

روشن بودن دائم بلوتوث

مورد دیگری که می توان در پاسخ به سوال” چرا تبلت ایسر داغ می کند ” به آن اشاره کرد ، روشن بودن دائم بلوتوث تبلت است. این امر نیز انرژی زیادی از باتری دستگاه گرفته و در نهایت باعث گرم شدن بیش از اندازه و اختلال عملکرد آن می شود.

ویروسی شدن تبلت

یکی دیگر از دلایل داغ کردن تبلت ایسر می تواند نفوذ برخی ویروس ها به داخل دستگاه باشد. این ویروس ها می توانند از طریق نصب انواع برنامه ها یا بد افزارها وارد تبلت شده و با نفوذ به بخش های مختلف ، عملکرد آن را با اختلال رو به رو کنند به طوری که باتری به اجبار انرژی زیادی مصرف کرده و در نتیجه تبلت داغ کند.

تعویض باتری تبلت ایسر خود را به ما بسپارید

خراب شدن باتری تبلت

خراب شدن یا ورم کردن باتری جزو مهم ترین مواردی است هستند که می توان در پاسخ به سوال” چرا تبلت ایسر داغ می کند ” به آن اشاره کرد. زیرا برطرف کردن این مورد نسبت به بقیه از هزینه بالاتری برخوردار بوده و آسیب بیشتری می تواند به دستگاه وارد کند بنابراین اگر تمامی دلایل بالا که برای داغ کردن تبلت ایسر بیان شد را بررسی کردید اما باز هم مشکل وسیله شما برطرف نشد بهتر است باتری آن را چک کرده و ببینید آیا این قسمت باد کرده است یا خیر.

5/5 (1 امتیاز)