اشتراک گذاری

آموزش شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10

شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10 به دو روش امکان پذیر است. در اولین روش باید هر دو لپ تاپ از طریق کابل LAN به یکدیگر متصل باشد؛ به نوعی این روش، شبکه کردن دو لپ تاپ از طریق کابل است. در دومین روش باید هر دو لپ تاپ به یک شبکه وای فای مشترک متصل باشند. از آن جایی که در این روش نیازی به استفاده از کابل نیست، هیچ گونه محدودیتی از نظر فاصله بین دو لپ تاپ وجود نخواهد داشت. درصورتی که تمایل دارید دو لپ تاپ را به هر یک از این روش ها در ویندوز 10 شبکه کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10

مراحل شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10

شبکه کردن دو لپ تاپ به وسیله کابل

اولین روشی که تصمیم داریم برای شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10 به شما آموزش دهیم به وسیله کابل است. در این روش انتقال اطلاعات از طریق کابل اترنت یا کابل LAN صورت می گیرد. توجه داشته باشید که در این روش باید هر دو لپ تاپ پورت شبکه داشته باشند، درایورهای مورد نیاز بر روی هر دو لپ تاپ نصب باشند و یک کابل شبکه هم داشته باشید. مراحل شبکه کردن دو لپ تاپ با این روش به شرح زیر می باشد:

 1. در ویندوز 10 برای شبکه کردن دو لپ تاپ، هر دو باید دارای WorkGroup یکسانی باشند. از این رو باید وارد This Pc شده و با کلیک راست کردن بر روی فضای خالی گزینه Properties را  انتخاب نمایید.
 2. در صفحه باز شده بر روی گزینه change settings کلیک کنید.
 3. در تب Computer name بر روی گزینه Change کلیک نمایید.
 4. در بخش Workgroup یک نام دلخواه برای آن تعیین کنید. البته توجه داشته باشید، نامی که در این قسمت وارد می کنید باید با نام Workgroup در لپ تاپ دوم یکسان باشد.
 5. حالا باید آی پی دو لپ تاپ را تنظیم کنید. برای این کار آدرس زیر را دنبال کنید:

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center

 1. در صفحه باز شده بر روی گزینه Properties کلیک نمایید.
 2. در تب باز شده گزینه Internet Protocol Ver4 را انتخاب و بر روی Properties کلیک نمایید.
 3. حالا برای هر یک از لپ تاپ ها یک آی پی منحصر به فرد وارد کنید و در همه تب های باز شده بر روی گزینه Ok کلیک نمایید. به همین راحتی می توانید دو لپ تاپ را در ویندوز 10 شبکه کنید.

برای مورد بعدی نیاز به اتصال به وای فای وجود دارد. اگر لپ تاپ شما در این مورد مشکلی دارد، مقاله «چرا لپ تاپ به وای فای وصل نمی شود؟» را مطالعه کنید. 

شبکه کردن دو لپ تاپ به صورت بیسیم

حالا که نحوه شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10 با کابل را یاد گرفتید، وقت آن رسیده است که بدانید چگونه باید دو لپ تاپ را با استفاده از وای فای و بدون کابل در ویندوز 10 شبکه کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اول از همه مطمئن شوید که هر دو لپ تاپ به یک شبکه وای فای مشترک متصل هستند.
 2. حالا مانند روش قبل نام Workgroup لپ تاپ ها را مشابه یکدیگر قرار دهید. برای انجام این کار روی This Pc کلیک راست کرده و گزینه Peroperties را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه Change Setting را انتخاب کنید.
 4. حالا در صفحه جدید روی گزینه Change کلیک کرده و نام Workgroup خود را تعیین نمایید.
 5. اکنون هر یک از لپ تاپ ها را یک بار ریستارت کنید.
 6. برای هر دو لپ تاپ مانند روش قبل یک آی پی منحصر به فرد در نظر بگیرید.
 7. تنها تفاوت این روش با روش قبلی برای شبکه کردن دو لپ تاپ در ویندوز 10 این است که باید آی پی در نظر گرفته شده بر روی Connection وایرلس باشد.
 8. در تبی که مختص آی پی است می توانید با انتخاب گزینه Use The Following IP Address به صورت دستی آی پی سیستم های خود را وارد نمایید.

در صورت هر گونه مشکل، می توانید با نمایندگی ایسر تماس گرفته و مشکل عدم شبکه شدن لپ تاپ های این برند یا برندهای دیگر را از طریق کارشناس پیگیری کنید.

2/5 (7 امتیاز)