اشتراک گذاری

مزیت های SSD نسبت به هارددیسک

نیاز به Boot شدن و راه اندازی سریع سیستم، جستجوی سریع فایل‌ها، اجرای سریع برنامه‌ها و مصرف کمتر همگی از مزایای درایوهای سخت جامد هستند. با خواندن این مطلب کوتاه شما متوجه خواهید شد که چرا آنها در جایی که هارد دیسک‌ها نام خود را از آن گرفته‌اند، به بهترین گزینه تبدیل شده‌اند چرا که به بیش از 10 مزیت SSD نسبت به هارد دیسک اشاره کردیم پس تا ادامه این مطلب با ما باشید.

با استفاده ازسرعت و قدرت SSD در زمان کار خود، صرفه‌جویی کرده و زودتر دفتر خود را ترک کنید.

بیشتر بخوانید : هارد دیسک لپ تاپ ایسر

معرفی مزیت های SSD نسبت به هارد دیسک

راه اندازی سریع :

وقتی به SSD می‌گویید “حرکت” یعنی با سرعت بسیار بالا شروع کن و بعد از روشن شدن سیستم شما در کمتر از ۱۵ آماده است.

صرفه‌جویی در زمان جستجوی فایل‌ها :

آیا آخرین باری که در دیسک سخت خود ( هارددیسک ) به دنبال ایمیلی می‌گشتید به خاطر دارید؟ اکنون با خودتان زمان جستجو را ۸ برابر سریع‌ترکنید، این قابلیت SSD است.

انتقال فایل‌ها در یک سوم زمان :

با این قابلیت ، فایل های خودتان را سریع‌‌تر کپی و جابجا خواهید کرد.

شروع برنامه‌ها فقط در چند ثانیه :

آیا تنها ۱۰ ثانیه برای ویرایش فایل‌تان قبل از ملاقات با یک مراجعه کننده زمان دارید؟درایوهای سخت جامد می‌توانند برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و پاورپوینت را ۲ برابر سریعتر از هارددیسک‌ها اجرا کنند.

کامپایل برنامه ها تا دوبرابر سریعتر :

اگرچه برنامه نویسان تمام روز خود را پشت سیستم می‌گذرانند، اما این به این معنی نیست که آنها از سرعت کم سیستم در امان هستند. آنها می توانند با استفاده از SSD سرعت کامپایل برنامه‌های خود را تا دو برابر سریع‌تر از هاردیسکها انجام دهند.

بیشتر بخوانید : بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ ایسر

۵۰درصد صرفه جویی در زمان :

کارهای روتین و تکراری نباید مانعی برای انجام کارهای دیگر شما باشد. درایوهای سخت جامد می‌توانند زمان انجام کارهای ساده‌ای نظیر جستجوی ویروس‌ها را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

صرفه جوئی در انرژی :

SSD ها انرژی کمتری نسبت به هاردیسک‌ها مصرف می‌کنند و می‌توانند تا ۳۰ دقیقه بر عمر باطری شما اضافه کنند .

استاد چند کاره :

SSD ها به راحتی چندین برنامه را به طور همزمان اجرا می‎کنند. شما می‌توانید برش عکس‎های خود را به همراه بارگزاری نقشه‌های یک بازی به طور همزمان تا ۳ برابر سریع‌تر از هارددیسک ها انجام دهید.

برتری SSD کاهش در زمان ویرایش فایلهای تصویری :

فایل‌‌ها ویدئویی و کلیپ‎های تصویری خود تا ۳۰ درصد سریعتر از هاردیسکها ویرایش کنید. با استفاده از SSD می‌توانید پروژه خود را سریعا ویرایش کرده و پروژه بعدی را شروع کنید .

قابلیت حمل :

اگر لازم است که فایل‌های خود را به خارج از خانه یا محیط کار حمل کنید، SSD ها بهترین گزینه هستند زیرا آنها در برابر صدمات ناشی از ضربه، گرما و لرزش بسیار مقاوم‌ترند.

ظرفیت در SSD :

حداکثر ظرفیت SSD تولید شده تا کنون 100 ترابایت است. این ظرفیت در هارددیسک 15 ترابایت است. در حال حاضر این مدل ها در بازا جهانی عرضه نشده اند اما این حاکی از آن است که آخرین SSD تولید شده ظرفیت بسیار بالایی نسبت به هارددیسک دارد. امروزه ظرفیت هارد و SSD تبدیل به مزیتی رقابتی شده اند.

دمای کمتر در SSD :

حتما می دانید که گرما به قطعات الکترونیکی آسیب جدی وارد می کند. هرچه گرمای دستگاه کمتر باشد طول عمر آن بیشتر است. در واقع هرچه گرمای تولیدی یکی از سخت افزار ها مخصوصا در لپ تاپ به دلیل محدودیت فضا کاهش پیدا کند بنابراین از گرمای تولیدی دستگاه کاسته می شود و باعث افزایش سرعت پردازنده و سایر قطعات می شود که در طولانی مدت بیشتر متوجه آن خواهید شد. برای سنجیدن تاثیر گرما بر کارایی کافی است لپ تاپ خود را حداقل پس از یکی دو سال استفاده سرویس کنید!

ما در این مقاله به بیش از 10 مزیت SSD نسبت به هارددیسک اشاره کردیم. امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد. شما می توانید برای بهره مندی از خدمات تعمیرات لپ تاپ و سایر خدمات ایسر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با تکنسین های با تجربه ما در مرکز نمایندگی ایسر در ارتباط باشید. هموطنان ما در شهر مشهد می توانند از طریق تماس با مرکز نمایندگی ایسر مشهد در ارتباط باشید.

2/5 (1 امتیاز)